Başkan Seçer'den Mersin-Tarsus Osbde inceleme

SEÇER MTSOB 3. BÖLGEDEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti aylık olağan toplantısı için gittiği Tarsusta bir dizi incelemede bulundu. MTSOB içerisindeki Pepsico markasına ait Fritolay Tarsus Fabrikasını ziyaret eden Seçer ardından alt ve üst yapı çalışmaları devam eden 3. Organize Sanayi Bölgesine giderek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

MERSİN/FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Ağustos ayı olağan toplantısına katıldı. Başkan Seçer toplantının ardından MTOSB içerisinde bulunan Pepsico markasına ait Fritolay Tarsus Fabrikasını ziyaret etti ardından da 3. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşen Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Ağustos ayı olağan toplantısında alınan kararlar gözden geçirilirken gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. MTOSB Hizmet Binasında gerçekleştirilen Müteşebbis Heyeti toplantısına Başkan Seçerin yanı sıra Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve müteşebbis heyet üyeleri katıldı.

Toplantının ardından Başkan Seçer Müteşebbis Heyeti Üyeleri ile birlikte Mersin-Tarsus OSB içerisinde bulunan Pepsico markasına ait Fritolay Tarsus Fabrikasını ziyaret etti. Seçer 16 bin 500ü kapalı toplam 96 bin metrekare alanda faaliyet gösteren fabrikanın yetkililerinden bilgi aldı. Ardından üretim katına inen Seçer üretim hatları ile paketleme depolama ve sosyal alanlar kısımlarında incelemelerde bulundu.

3. ORGANIZE SANAYI BÖLGESI YIL SONUNA KADAR HAZIR OLACAK

Seçer fabrika ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesinin de çalışmalarına destek verdiği ve tamamlandığında Mersinin ekonomisi ve istihdamı için bir kilometre taşı olacak 3. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.  Seçer yılsonunda tamamlanarak işletmecilere ve sanayicilere kapısını açacak olan sanayi bölgesinde devam eden içme suyu yağmursuyu atıksu doğalgaz elektrik atıksu terfi hattı su deposu inşaatı ve atıksu terfi merkezi inşaatı çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

- Lider Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.lidergazetesi.com/haber/2989861/baskan-secerden-mersin-tarsus-osbde-inceleme