Geçit, Yakınca Spor adasını inceledi Geçit, Yakınca Spor adasını inceledi

Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, yakın zamanda yürürlüğe giren Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Onaylı Randevu uygulamasının olumlu sonuçlar verdiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 13 Mayıs günü itibarıyla uygulamaya alınan Onaylı Randevu Sistemi’nde, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için değerlendiriliyor. Boş kalan her randevuda, sistemden randevu alamayan ancak talep bırakmış hastalara ulaşılacak ve öncelik talepte bulunan hastalara verilecek.

Malatya’da da başlayan uygulamayı değerlendiren Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, randevu alıp ancak gelmeyen hastalar nedeniyle sistemin zaman zaman tıkandığını ifade ederek, “Bu durum artık yüzde 30’lara kadar gelmişti. Bu da çok ciddi randevularda gecikmeye neden olabiliyordu. Sağlık Bakanlığı’mızın uygulamaya aldığı yeni sistem ile artık randevu alındığı takdirde bunun onaylanması gerekiyor. Bu çok güzel bir karar sağlık camiası için” dedi.

Sistemin devreye alındığı ilk günlerden itibaren sorunsuz bir şekilde çalıştığını da belirten Karaaslan, “Bizim hastanemizde geçen hafta yansıyan rakamlara göre 2-3 civarında hastaların sisteme dahil olamaması durumu karşısında ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Yeni MHRS sistemi artık oturmaya başladı. Bunun da belli bir rahatlama getireceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: iha