Ziraat MühendisleriOdası Genel Başkanı Özden Güngör’den Başkan Çetin’e övgü

ZIRAAT MÜHENDISLERI ODASI GENEL BAŞKANI ÖZDEN GÜNGÖRDEN BAŞKAN ÇETINE ÖVGÜ

SIZIN DÖNEMIZDE ÇUKUROVA ÇOK GELIŞTI

ÇUKUROVA BELEDIYE BAŞKANI SONER ÇETININ ILÇEYE ÖNEMLI HIZMETLER YAPTIĞINI BELIRTEN ZIRAAT MÜHENDISLERI ODASI BAŞKANI ÖZDEN GÜNGÖR BEN DE BIR ADANALIYIM VE SIZIN DÖNEMINIZDE ÇUKUROVA ÖZELLIKLE KENTLEŞME AÇISINDAN ÇOK GELIŞTI. BU DURUMDAN BÜYÜK MEMNUNIYET DUYUYORUM DEDI. BAŞKAN SONER ÇETIN DE 5 YILDA TÜRKIYEYE ÖRNEK OLAN PROJELERI HATAYA GEÇIRDIKLERINI SÖYLEDI.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör Soner Çetinin başkanlığında Çukurova ilçesinin özellikle kentleşme açısından önemli bir gelişim gösterdiğini söyledi.

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu İKK Sekreteri Erol Salman ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Özkan ile birlikte Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetini ziyaret eden Özden Güngör Yerel seçimler sonrası ilk ziyaretimizi İstanbulda Ekrem İmamoğluna gerçekleştirdik ve kendisine tarımla ilgili raporumuzu sunduk. İkinci ziyareti ise memleketim olan Adanaya yapıyoruz. Çukurovada olmaktan mutluyum. Sizin başkanlığınız döneminde Çukurova özellikle kentleşme açısından büyük gelişme gösterdi. Çukurovaya yaptığınız hizmetler beni çok mutlu etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun da katıldığı toplu açılış törenini televizyonlardan izlemişti. Onlarca projeyi hayata geçirdiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum dedi.

Özden Güngör tarım ve çevreyle ilgili her konuda desteği ve işbirliğine hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

ÖRNEK PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin 5 yıl içinde Türkiyeye örnek olan projeleri hayata geçirdiklerini anlattı. İlk dönemde 7 semt kreşi 13 emekli dinlenme evi 4 kadın sohbet ve dayanışma evi açtıklarını belirten Başkan Çetin yeni dönemde de önemli projelerin gerçekleştirileceğini kaydetti.

Başkan Soner Çetin yeşil alanların artırılması ve Çukurovalıların daha huzurlu bir ortamda yaşaması için çaba gösterdiklerini ifade ederek Çukurovada 212 park var ve bunların 108ini biz ilk 5 yıllık süre içinde hizmete açtık şeklinde konuştu.

FESTİVAL HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Jakaranda Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarına başladıklarını belirten Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

Jakaranda güzel bir ağaç. Adanada da çok sayıda var. Yılda iki kez çiçek açıyor. Biz sayısını daha da artıracağız. Ayrıca Jakaranda Kültür ve Sanat Festivali adı altında bir etkinlik yapacağız. Mayıs ayının ikinci haftasında planladığımız bu etkinlik Adananın önemli etkinliklerinden biri olacak. Jakaranda Ormanı kuracağız ve içinde Çocuk Köyü yer alacak. Bu konuda odanızın desteğini de bekliyoruz. Biz katılımcı belediyecilik anlayışına sahibiz. Bu amaçla 55 kişiden oluşan bir Danışma Kurulu oluşturduk. Burada meslek odaları da yer alıyor. Biz meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyoruz. Onlara danışmadan adım atmak istemiyoruz.

- Lider Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.lidergazetesi.com/haber/3054341/ziraat-muhendisleriodasi-genel-baskani-ozden-gungorden-baskan-cetine-ovgu