Adana’da ’dur’ ihtarına uymayan motosikletli, polise çarptı... O anlar kamerada Adana’da ’dur’ ihtarına uymayan motosikletli, polise çarptı... O anlar kamerada

Adana’da faaliyet gösteren Bakız İnşaat’ın projeleri sektöre yön vermeye devam ederken firma sahipleri Turgay Canver ve Begüm Canver, “Birileri konuşur, birileri yapar” dedi.

Adana’nın en köklü inşaat firmalarından kent inşaatına uzun yıllardır katkı sağlayan firmalar arasında olan Turgay Canver ve kızı Begüm Canver’in sahibi olduğu Bakız İnşaat, özel projeleri ile ismini her geçen gün daha fazla duyuruyor.

Firma hem güvenli hem de konforlu yaşam alanları oluşturmayı hedefliyor.

“Söz her şeyden önemli”

Başarılarının sırrını anlatan firma sahiplerinden Turgay Canver, ticarette en önemli şeyin ‘Söz’ olduğunu anlatarak, “Ticarette ve genel hayatta doğru hedefe ulaşabilmek için her şeyden önce sözünün sahibi olmak önemlidir. Maalesef bu dönemde yazılıp çizilip sonra da ‘Bu imza benim değil, ben böyle demek istemedim’ şeklindeki insanların duruş eksiklikleri ile dahi karşılaşıyoruz. Halbuki ticarette ve genel hayatta sözün imzadan çok daha değerli olduğunun bilincinde olunması gerekmektedir” dedi.

“Palavralar ile çıkar sağlamaya çalışanlara kulak dahi asmamak gerekir”

Ticaretin ve üretimin ülke ekonomisi için katkısından bahseden Canver, “Çıkar sağlamak için bir grup ayağından çekmeye çalışır, bir grup sen harika bir insansın der. Tabiri caiz ise ‘İnersin ben demedim mi derler, çıkarsın yine ben demedim mi derler’. Masa altında sohbetler, merdiven altında hayal ürünleri üretip olmayan şeyleri şuurdan uzak hayal edip delilsiz belgesiz senaryolar iftiralar üretip hayal üzerine palavra yapanlar, ticaret yapmadan, üretmeden, istihdam sağlamadan hayatta bir duruşu olmadan ona başka buna başka konuşarak para kazanmaya çalışırlar. Bu tür aciz kimselere kulak dahi asmadan her zaman bildiğin doğru yolda ilerlemek esastır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Turgay Canver, ülke ekonomisinin daha iyi yerlere geleceğini ve bütün sektörlerde canlanmanın ilerleyen dönemlerde başlayacağına inandıklarını söyledi.

“Hayal ürünlerine prim vermemek gerekir’’

Begüm Canver ise delilsiz belgesiz hayal ürünü senaryolar üreterek geçinmeye çalışan kişilere kulak dahi asmadan ilerlemenin esas olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Kendi hayatına dahi faydası olamamış aciz kişiler, başkalarının hayattaki başarıları üzerinden çıkar sağlamaya çalışarak delilsiz belgesiz hayal ürünü senaryolar iftiralar üreterek geçinmeye çalışırlar bu tür aciz kişilere hiçbir zaman prim vermemek gerekmektedir. Üretmeden çalışmadan hayatta hiç bir işe yaramadan kendi yazıp kendi çizip kendi oynamayı kendilerine meslek edinen, gerek kulvar gerek karakter anlamında ayağa dahi takılamayacak ölçüde olan kişilere kulak dahi asmadan sağlam adımlarla ilerlemektir esas olan. Yine bazı insanlarda önünüzde yüzünüze gülerler arkanızda ise ona başka buna başka konuşarak çıkar sağlamaya çalışıp dururlar. Üretim anlayışı hayal ürünü senaryolar üretmekten ibaret olan aciz kişiler ürür durur, gerçekten üreten iş yapan istihdam sağlayanlar ise doğru yolda her zaman yürür. Bu her zaman böyle olmuştur. Birileri konuşur birileri yapar, birileri ürür birileri yürür. Başarılı olmanın bir diğer sırrı da palavracılar ve kendisini düşünenlere prim vermeden her gün dahada güçlenerek sağlam adımlarla ilerlemektir.”

Öte yandan Begüm Canver, yıllardır ticaretin içerisinde olduğunu, ticarette ve genel hayatta sözün öneminin paha biçilemez olduğunu vurgulayarak, her zaman doğru planlama yapılarak ilerlenmesi gerektiğini ticarette öngörü, kararlılık ve disiplin kavramlarının ise olmazsa olmaz olduğunu belirtti.

Turgay Canver ve Begüm Canver, ekonominin ileri ki zamanlarda daha iyi yerlere geleceğine inançlarının olduğunu vurgulayarak proje planlamalarına devam ettiklerini her zaman olduğu gibi, her geçen gün daha da güçlü ve adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini belirtti.

Kaynak: iha