Şehitkamil Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Koru Park’ta 4-6 yaş arası çocuklara yönelik özel bir etkinlik düzenledi.

Doğayı koruma bilincini erken yaşlarda aşılamayı hedefleyen bu etkinlik hem çocuklar hem de aileleri tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlikte minik çevre dostları, doğanın güzelliklerini ve sunduğu malzemeleri kullanarak fikirlerini ortaya koydular.

Çocuklar, çiçek ve yapraklardan taçlar yaparak doğanın renklerini başlarına taç ettiler. Ayrıca, çekirdeklerden balık figürleri ve dil çubukları ile yapraklardan kelebekler yaparak hem el becerilerini geliştirdiler hem de doğayla iç içe olmanın keyfini yaşadılar.

İmkander’den El Bab Yerel Meclisi Başkanı seçilen Sabbag’a ziyaret İmkander’den El Bab Yerel Meclisi Başkanı seçilen Sabbag’a ziyaret

Etkinlik boyunca çocuklar, eğitmenler eşliğinde doğayı keşfederken, çeşitli oyunlar ve aktivitelerle de eğlenceli vakit geçirdiler. Aileler ise çocuklarının doğayla bağ kurmasını keyifle izlediler.

Doğa ile barışık bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenen bu etkinlik, çocukların erken yaşlardan itibaren doğayı tanımaları ve sevmeleri için önemli bir farkındalık oluşturarak, onların çevre bilinciyle büyümelerine katkıda bulundu.

Kaynak: iha