Hatay’ın Samandağ ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen 424 konut her geçen gün yükseliyor.

Kavurucu sıcakların etkili olduğu Hatay’da toplu taşıma araçlarında klima denetimi Kavurucu sıcakların etkili olduğu Hatay’da toplu taşıma araçlarında klima denetimi

Hatay’da asrın felaketinden etkilenen ilçelerinden biri olan Samandağ’da depremin yaralarını sarmak için hızla çalışmalara başlanmıştı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Samandağ ilçesinde hayata geçirilen 424 konutluk yeni proje hızla yükseliyor. Projenin özelliklerinden biri ise yöresel mimariye uygun olarak tasarlanmış olması. Konutların yanı sıra proje kapsamında; çocuklar için oyun parkları, gençler ve yetişkinler için spor alanları ile her yaştan bireyin keyifli vakit geçirebileceği dinlenme alanları da yer alacak. Samandağ Kaymakamı Emre Dündar, inşaat alanını ziyaret ederek yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra TOKİ Konutları çalışanlarına kolaylıklar dileyerek alandan ayrıldı.

Kaynak: iha