Parlamenterler Derneği : HDP kapatılmalıdır!

Parlamenterler Derneği bölücü terör örgütüyle açık ilişki içinde bulunduğu pek çok kez ortaya çıkan HDPnin kapatılması konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye destek verdi HDP Türkiyenin düşmanlarının safındadır ifadesini kullandı. Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi :

Büyütmek için resme tıklayın

PARLAMENTERLER DERNEĞI : HDP KAPATILMALIDIR

Parlamenterler Derneği Devlet BAHÇELİnin teklifini koşulsuz olarak destekliyoruz dedi.

HDP kapatılmalıdır

Parlamenterler Derneği bölücü terör örgütüyle açık ilişki içinde bulunduğu pek çok kez ortaya çıkan HDPnin kapatılması konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye destek verdi HDP Türkiyenin düşmanlarının safındadır ifadesini kullandı. Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi :

Anayasada ihanetin cezası var

Anayasada yerini bulan: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatanı ve milleti ile bölünmez bütünlüğü egemenliğin kayıtsız ve şartsız Türk Milletine ait olduğu ve bu egemenliğin hiçbir surette hiçbir kişiye zümreye veya sınıfa bırakılamayacağına dair hükmü ihlal eden veya yok sayan teşebbüsleri hıyanet olarak nitelemekte ve bu ihanete asla müsaade ve müsamaha gösterilmemesi gerektiğini savunmaktadır. ABD tarafından ülkemize yönelik yaptırım kararına karşı milletimiz ve devletimiz yekvücut olarak en yüksek perdeden tepkisini göstermiştir. Nitekim TBMMde bulunan dört siyasi parti de bu yaptırımların kabul edilemez olduğuna dair ortak metin yayımlamıştır.

HDP Türkiyenin düşmanlarının safındadır

HDP ortak metne imza atmaktan da kaçınarak Türk Milletine ve Türk Devletine doğrudan düşmanlık yapmaktan kaçınmadığını fırsat eline geçtiğinde düşmanlarımızın yanında bizim karşımızda olacağını bir kez daha ispatlamıştır. HDPnin ilk olmayan asla son da olmayacak bu hastalıklı ve hain tutumu milletimizin vicdanında terör şebekesi olduğu yönünde kanaatini perçinlemiştir.

Haksızlık  zulüm değil mi

Bu hastalıklı ve hasmane tutuma karşı en yüksek perdeden ilk ve tek tepki Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİden gelmiştir. Sayın Bahçeli haklı olarak HDP milletin vergilerinden oluşan Hazine yardımlarının üzerine yatarak millete ihanet etmektedir. Üstelik aldığı paralar ihanet mermi şehadet olarak maalesef fatura edilmektedir. Haksızlık zulüm değil mi Milletten geçinip millete silah çekmek alçaklık sayılmayacak mı Adalet bu demokrasi ayıbının bu insanlık faciasının neresindedir diye sormakta ve terör şebekesinin KAPATILMASINI talep etmektedir.

Devlet BAHÇELİnin teklifini koşulsuz olarak destekliyoruz

Parlamenter Derneği Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİnin HDPnin KAPATILMASI önerisini açıktan ve bütün samimiyetiyle desteklemektedir. HDP bugüne kadar hiçbir konuda Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanında ve yakınında olmamıştır.  Çeşitli kişi ve uzmanlarca yapılan hesaplamalarda hain terör örgütünün Devletimize bu güne kadar verdiği maddi zararın 1 trilyon doları bulduğu ifade edilmektedir. Bu rakamın Devletimizin bir yıllık gayri safi milli hâsılasına eş olduğu düşünülürse terör örgütünün ihanetinin boyutu daha iyi anlaşılabilir. Ekonomik zararın yanında maddiyatla ölçülemeyecek şehit ve gazilerimizi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik tehdidin devam ettiğini düşündüğümüzde yüreğimizdeki yangın daha da büyümektedir.

Devletin paralarıyla terör destekçiliği yapılamaz

HDP hiçbir milli meselede yanımızda yer almamasına rağmen bugüne kadar milyonlarca lira Hazine yardımını kesesine indirmiştir. Bu haramiliktir. Bu paralar siyasetin teröre paravan edilerek amacı dışında harcanmasına yol açmıştır. Biz doğrudan veya sinsi yöntemlerle teröre paravanlık paratönerlik yapan adı sözde parti olan bu ihanet oluşumuna asla müsamaha ile bakmıyoruz.

Daha fazla müsamaha gösterilemez

Terör örgütünün siyasi kanadı olarak çalışan tek amacı Türk Milletine Türk Devletine düşmanlık olan bu habis oluşuma daha fazla müsamaha gösterilemez. Geç kalınmadan gerekli cerrahi müdahale yapılmalı ve HDP temelli kapatılmalıdır. Arkasında Bilmem şu kadar seçmen desteği var parti kapatmalarının Türkiyede olumlu sonuçları görülmedi gibi zırvalar yersiz ve anlamsızdır.

Terörist leşi ile Şehidi aynı kefeye koydular

Malum odağın sözcülerinden birisi TBMMde Şimdi biz bu kürsüden defalarca söyledik. Biz öldükten sonra ölenin hükmünün kalkacağını ve geride kalanların acısını kim olursa olsun paylaşacağımızı söyledik. Ölen kim olursa olsun asker polis dağa giden ya da sivil bir insan kim olursa olsun deme cüretini göstermiş büyük bir utanmazlıkla terörist leşi ile Şehidi aynı kefeye koymuştur. Biz bildiğimizi yaparız dağa teröristlerin yanına da gideriz leş ölülerine omuz da veririz. Üstelik bunu da Türk Milletinin Türk Devletinin bize sağladığı kırmızı plakalarla maddi manevi imkânlarla yaparız. demeye getirmektedir.

Hdp istismarcı bir şebekedir karşısında Aziz Milletimiz var

Bilinmelidir ki dağdaki terör yuvasının TBMMdeki uzantılarının arkasında suistimal tehdit ve şantajla Bilmem ne kadar oy varsa canilerin karşısında Büyük Türk Milleti vardır. Egemenlik Millete aittir hiç kimseye hiçbir grup veya zümreye devredilemez. Cumhuriyetin Savcıları bu terör odağının açılmamak üzere kapatılması için derhal harekete geçmeli ve HDP temelli kapatılarak temsilcilerine SUÇA İŞTİRAK gerekçesiyle siyaset yasağı getirilmelidir.

Bahçeli gayet yerinde ve açıkça belirtti

Sayın BAHÇELİnin gayet yerinde ve açıkça belirttiği gibi Etnik bölücülüğü ve terörü referans alan hiçbir parti kuruluşuna da müsaade edilmemelidir. Gerekirse Anayasada düzenleme yapalmalı gerekirse Siyasi Partiler Kanunu ve Türk Ceza Kanununda reform yapılmalı ve bu kanayan yara durdurulmalıdır.

Hdp kapatılmazsa uluslararası platformlarda terör örgütü ile mücadele edilemez

Terör örgütünün çeşitli ülkelerde ofislerinin olduğu elini kolunu sallayarak Türkiye karşıtı faaliyetler yürüttüğü herkesin malumudur. Kanlı terör örgütünün sözde siyasi temsilcilerinin yasaların sağladığı koruma ile ülkemizde rahatça hareket ettiği göz önünde bulundurulduğunda yurt dışında ve uluslararası platformlarda yürütülen mücadelenin akamete uğrayacağı şüphesizdir. Ayrıca hiçbir demokraside ayrılıkçı bölücü şiddeti önceleyen terör şebekelerinin siyasi uzantılarına müsamaha gösterilmemektedir. Bunu Avrupadan iyi biliyoruz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının da bu yönde olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bu yangın söndürülemediği takdirde

O halde Milletimizin yüzüne bakarken başımızın öne eğilmesini istemiyorsak güvenlik kuvvetlerimizin canları kanları bahasına kahramanca sürdürdüğü mücadelede onları yalnız bırakmak onların destanlarını akamete uğratmak istemiyorsak HDP derhal ve temelli olarak kapatılmalı ve ileride benzer türevlerinin açılmaması için gereken her türlü yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Biz terör destekçilerinin değil milletimizin yanında olmalıyız. Bu yangın söndürülemediği takdirde gelecek nesillere şehitlerimize gazilerimize çocukları dağa kaldırılan insanlara karşı hukuken ahlaken vicdanen suç işlemiş olacağız. Parlamenterler Derneği Milletimizin hislerine tercüman olmayı kendisine vazife saymış bir STK olarak bu konuda üzerine düşen her türlü desteğe hazırdır. --

18 Ara 2020 - 18:44 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Lider Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Lider Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi