Yeni yaşam şekli ve hastalık endişesi stresi artırıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi yaşananlar nedeniyle psikolojisi olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik Sesinizi duyan biri var mesajıyla psikolojik destek vermeye başladı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

KORONAVIRÜSÜN YARATTIĞI PSIKOLOJIK SORUNLARA KARŞI PSIKOLOJIK DANIŞMANLIK MERKEZI

BÜYÜKŞEHIR VE ÇUKUROVA ÜNIVERSITESINDEN ADANALILARA PSIKOLOJIK DESTEK

SESINIZI DUYAN BIRI VAR

YENI YAŞAM ŞEKLI VE HASTALIK ENDIŞESI STRESI ARTIRIYOR

ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI ILE BIRLIKTE OLUŞTURULAN VE KORONAVIRÜSLE MÜCADELE SÜRECINDE PSIKOLOJISI OLUMSUZ ETKILENEN VATANDAŞLARA YÖNELIK HIZMET VERILEN PSIKOLOJIK DANIŞMANLIK MERKEZINI ZIYARET ETTI. BAŞKAN ZEYDAN KARALAR BIR VATANDAŞIN ÇAĞRISINI CEVAPLAYIP UZMAN PSIKOLOĞA YÖNLENDIRDI.

SESİNİZİ DUYAN BİRİ VAR

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi yaşananlar nedeniyle psikolojisi olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik Sesinizi duyan biri var mesajıyla psikolojik destek vermeye başladı.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Atıcı yönetiminde oluşturulan merkezde Araştırma Görevlisi Uzman Psikolog İrem Şahin Yolukla birlikte hizmet veren uzman psikologlar kendilerine iletilen sorunları diyalog yoluyla çözmeye çalışıyor daha üst düzeyde destek gerektiren durumları da ilgili mercilere yönlendirme görevini yerine getiriyor.

YENİ DURUM VE ENDİŞE STRESİ ARTIRIYOR

Koronavirüsle mücadelede insanların kapalı yerde kalma baskısı alışkanlıkların dışına çıkmak zorunda kalmaları aile bireylerinin günün çok büyük bölümünde bir arada olmaları gibi nedenlerle psikolojik sorunlar yaşanabildiğini söyleyen uzmanlar yeni şartlara uyum sağlanma çabasının ve Koronavirüs salgını endişesinin insanların psikolojisinde tahribat yarattığını yeni bir efor enerji gerektirdiğini ve bunun da strese neden olduğunu belirtiyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan 6 uzman psikoloğun yer aldığı ekip ruhsal açıdan kendisini iyi hissetmeyen ve desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara hizmet veriyor. Vatandaşlar 08.00-17.00 saatleri arasında 03224553969 numaralı telefonu arayarak psikolojik destek alabilecek.

25 Mart 2020 Adana- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi