Milletvekili Ersoy'dan "Apiterapi" önergesi

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy arı ve arı ürünlerinin kullanıldığı destekleyici tedavi yöntemlerinden biri olan apiterapi konusunda Meclis Araştırma Önergesi verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy arı ve arı ürünlerinin kullanıldığı destekleyici tedavi yöntemlerinden biri olan apiterapi konusunda Meclis Araştırma Önergesi verdi.

Önergenin amacı arıcılığın ve arı ürünlerinin geliştirilmesi kadınların teşvik edilmesi yerel ve tarımsal kalkınmaya daha çok destek sağlanması ürünlere standart kazandırılması.

Ayşe Sibel Ersoydan Apiterapi önergesi .

MHPli Ersoydan İlaç gibi önerge

ADANA Milliyetçi Hareket Partisi MHP Adana Milletvekili Uzman Eczacı Farmakolog Ayşe Sibel Ersoy arı ve arı ürünleriyle uygulanan alternatif ve tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak bilinen apiterapinin bilimsel çerçevede yapılması ürün çeşidine standart kazandırılması yerel ve tarımsal ekonomiye daha çok katma değer sağlamasını temin amacıyla Meclis Araştırma Önergesi verdi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BELİRLENMELİ

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoyun hazırladığı önergede özetle şu bilgiler yer aldı:

Dünyada arı ve arı ürünlerinin bazı hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı ve

destekleyici olarak kullanılması yöntemi olarak bilinen Apiterapinin faydalarının

araştırılması kullanılması tedavide kullanılacak olan ürünlerin ülkemizde üretilmesi

lisanslanması satılması ve bu konuda başta kadınlar olmak üzere girişimcilerin yerel ve tarımsal kalkınmanın desteklenmesi gibi alanlarda problemlerin tespit edilerek çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması yararlı olacaktır.

KADINLARIN ÇALIŞABİLECEĞİ BİR ALAN

Ayşe Sibel Ersoy ve MHPli milletvekillerinin imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan önergede Ülkemizin kalkınması için desteklenmesi gereken ve sayısı arttırılması lazım gelen kadın girişimcilerin rahatlıkla ilgilenebileceği bir alan olan arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi üzerinde durulması işsizlikle mücadele ve ekonomik katma değer oluşturulması bakımından önemlidir. ifadesi kullanıldı.

ZARARLI TARIMSAL İLAÇLARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Arıcılığın zirai ürünlerde verimin ve kalitenin artırılması doğal dengenin korunması açısından da vazgeçilmez öneme sahip olduğu belirtilen Milletvekili Uzman Eczacı Farmakolog Ayşe Sibel Ersoyun Meclis Araştırma Önergesinde arıcıların korkulu rüyası haline gelen ve arıcılık faaliyetlerine zarar veren tarımda kullanılan ilaçlarda daha etkin bir denetim ihtiyacına vurgu yapıldı.

--

MHP Adana İl Basın Bürosu 322 4581882

NOT: Bu gönderiyi istenmeyen ileti-spam olarak değerlendiriyorsanız lütfen tarafımıza e-posta yoluyla bildiriniz.

21 Şubat 2020 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi