Kadına Yönelik Şiddete Karşı “İstanbul Sözleşmesi” Titizlikle Uygulanma.!

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK :kadına şiddet ve kadın cinayetleri sürekli artıyor. 2002 ile 2018 sonu arasında resmi kayıtlar göre 15 bin 225 kadın cinayeti işlenmiştir.

KADINA YÖNELIK ŞIDDETE KARŞI İSTANBUL SÖZLEŞMESI TITIZLIKLE UYGULANMA.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK 25 KASIM KADINA YÖNELIK ŞIDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜNDE şiddete maruz kalmış bütün kadınlar adına İSTANBUL SÖZLEŞMESINE dikkat çekerek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek konu ile ilgili soru önergesi verdiğini belirtti.

KONCUK konu ile ilgili yakın zamanda İSTANBUL SÖZLEŞMESI ISMIYLE ANILAN KADINLARA YÖNELIK ŞIDDET VE EV İÇI ŞIDDETIN ÖNLENMESI VE BUNLARLA MÜCADELEYE DAIR AVRUPA KONSEYI SÖZLEŞMESI İSTANBUL SÖZLEŞMESI 1 Ağustos 2014te yürürlüğe girdiği tarihten bu yana nasıl bir çalışma yürütüldüğü ve kadın cinayetlerinin önüne nasıl geçileceği hakkında araştırma yapmak için Meclis Araştırması ve soru önergesi verdiğini verilen soru önergesine bir cevap gelmediği gibi Meclis Araştırmasının da gündeme alınmadığını belirtti.

Kadına şiddet ve kadın cinayetleri sürekli artıyor. 2002 ILE 2018 SONU ARASINDA RESMI KAYITLAR GÖRE 15 BIN 225 KADIN CINAYETI IŞLENMIŞTIR. Devlet tarafından kadın cinayeti sorun olarak kabul edilmeli ve yasalar kâğıt üstünde kalmamalıdır. dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK İstanbul Sözleşmesine dikkat çekerek İSTANBUL SÖZLEŞMESI ismiyle anılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasının kadınlar için neden hayati öneme sahip olduğunu kadına yönelik yaşanan şiddet ve cinayetlerin artması ile tekrar gündeme getirdi.

Türkiye tarafından da imzalanan anlaşmanın hükümlerinin TITIZLIKLE UYGULANMAMASININ SEBEPLERI nelerdir diyerek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelecek açıklamayı beklediğini belirtti.

HALIT ERKILINÇ

Milletvekili Danışmanı

SN.İSMAIL KONCUK-ADANA MILLETVEKILI

TBMM Halkla İlişkiler Binası 1.Kat F 105

Tel:   0312 420 6565

Faks:0312 420 2156

Cep: 0533 590 5908

25 Kasım 2019 Ankara- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi