Emine bulut için adalet istiyoruz.!!

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK kamuoyunda büyük yankı uyandıran Emine Bulutun


EMİNE BULUT İÇİN ADALET İSTİYORUZ.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK kamuoyunda büyük yankı uyandıran Emine Bulutun kızının gözleri önünde öldürülmesi bu katliamı yaşayan bütün kadınlar adına konu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisinde Meclis Araştırılması açılmasının istediğini ve soru önergesi verdiğini hatırlattı.

2018 yılında 440 KADININ CINAYETE KURBAN GITTIĞI ve 1 Ocak 2019 tarihinden bu yana da 294 KADININ CINAYETE KURBAN GITTIĞINI belirtti.

KONCUK Kadına şiddet ve kadın cinayetleri sürekli artıyor. 2002 ILE 2018 SONU ARASINDA RESMI KAYITLAR GÖRE 15 BIN 225 KADIN CINAYETI IŞLENMIŞTIR. Devlet tarafından kadın cinayeti sorun olarak kabul edilmeli ve yasalar kâğıt üstünde kalmamalıdır. dedi.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUKun dikkat çektiği diğer husus ise 2002 yılından bu yana iktidarda olan hükümette görev almış eski bakanlarının geçmiş dönemdeki söylemlerine baktığımızda talihsiz açıklamaları ile bu konuya net yaklaşılmadığını hissedebiliyoruz.

BEN KADIN ERKEK EŞITLIĞINE INANMIYORUM KADINA ŞIDDET ABARTILIYOR.

KADIN IFFETLI OLACAK HERKESIN IÇINDE KAHKAHA ATMAYACAK.

TECAVÜZE UĞRAYAN DOĞURSUN GEREKIRSE DEVLET BAKAR.

ANNELER ANNELIK KARIYERININ DIŞINDA BIR BAŞKA KARIYERI MERKEZE ALMAMALARI GEREKIR.

BAYANLARA EVDEKI IŞLER YETMIYOR MU

KADINLAR IŞ ARADIĞI IÇIN IŞSIZLIK YÜKSEK.

Tecavüzcü kürtaj yaptıran kadından daha masumdur.

Basında yer alan bu söylemlere bakıldığında böyle bir anlayışla yaklaşmak yerine kalıcı çözümler üretmek İstanbul Sözleşmesi ismiyle anılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi İstanbul Sözleşmesi 1 Ağustos 2014te yürürlüğe girdiği tarihten bu yana nasıl bir çalışma yürütüldüğü ve kadın cinayetlerinin önüne nasıl geçileceği hakkında araştırma yapmak için Meclis Araştırması ve soru önergesi verdiğini söyledi.

KONCUK İstanbul Sözleşmesine dikkat çekerek İstanbul Sözleşmesi ismiyle anılan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi İstanbul Sözleşmesi 1 Ağustos 2014te yürürlüğe girdiği tarihten bu yana kaç kadın cinayete kurban gitmiştir Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak 1 Ağustos 2014te yürürlüğe girdiği tarihten bu yana kaç kadın şiddet mağduruna barınma evi sağlanmıştır İstanbul Sözleşmesi kapsamında mağdurlara hukuki ve ücretsiz adli yardım imkânı kaç kişiye sağlanmıştır İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasının kadınlar için neden hayati öneme sahip olduğunu yaşanan cinayetlerin artması ile tekrar gündeme getirdi. Türkiye tarafından da imzalanan anlaşmanın hükümlerinin titizlikle uygulanmamasının sebepleri nelerdir diyerek soru önergesini Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verdiğini belirtti. Kadın cinayetleri konusunun hassas bir konu olduğunu bununla ilgili geç kalınmaması gerektiğini konunun takipçisi olmaya devam edeceğini belirtti

09 Ekim 2019 Ankara- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi