Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdiler

Adana Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Güler Güleryüz ilk mezunları için tasarladığı forma ile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye de bir ilke imza attı.

Haber albümü için resme tıklayın

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi  Sosyal Sorumluluk Projesinde Türkiyede  Bir İlk Gerçekleştirdi

Güleryüz Kadına çocuğa doğaya ve hayvanlara sahip çık

Adana Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Güler Güleryüz ilk mezunları için tasarladığı forma ile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye de bir ilke imza attı.

Ülkemiz genelinde ve uluslar arası boyutta kadına çocuğa doğaya ve hayvanlara karşı yapılan olumsuz davranışlara dikkat çekmek adına herkesi duyarlı olmaya davet eden öğretmen Güler Güleryüz öğrencilerine tasarladığı forma ile kadına çocuğa doğaya ve hayvanlara sahip çık sloganı ile gelecek nesillere örnek olacak mesajlar verdi.

Türk toplumunun genelde hukuk kurallarına din ve ahlak kurallarına saygılı olduğunu belirten Güleryüz olumsuz davranışlarda bulunanların ise  sosyo-kültürel ve  ekonomik boyutlarının incelenmesi gerektiğini vurguladı.  Nedeni ne olursa olsun şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu dile getiren Güleryüz Bu olumsuz evrensel olgunun azaltılması için kadınların eğitim düzeyinin artırılması yazılı ve görsel basındaki şiddet içeren yayınların kaldırılması cinsiyet ayırımını engelleyen kadın-erkek eşitliğinin sağlanması çalışma hayatına atılarak aile bütçesine katkı sağlamaları farkındalık projemizin ana fikrini oluşturmaktadır şeklinde konuştu.

Aynı şekilde çocuk doğa ve hayvan haklarından da bahseden Güleryüz Yaşanabilir bir dünya istiyorsak kadın çocuk ve hayvan haklarına saygı göstermeliyiz.  Doğayı kirletmemeliyiz mesajını verdi.  Bu projede kendisine destek olan okul Müdürü Burhan Akıncı  öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eden Güler Güleryüz Kadına çocuğa doğaya ve hayvanlara sahip çık dedi.

Fotoğraflı:

06 Ekim 2019 Adana- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi