Başkan Zeydan Karalar, “5 ayda gidişi tersine çevirdik.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar olanaksızlıklar içindeki bir belediyenin başkanı olduğunu görevi devralmasının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen gidişi tersine çevirmeye başladıklarını belirtti

+16
Haber albümü için resme tıklayın

AKKAPI GÜLBAHÇESI VE DAĞLIOĞLUNA 23 KMLIK KANALIZASYON ŞEBEKESI

ŞEBEKE YIL SONUNDA TAMAMLANACAK

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR 5 AYDA GIDIŞI TERSINE ÇEVIRDIK.

ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR AKKAPI GÜLBAHÇESI VE DAĞLIOĞLU MAHALLELERINI KAPSAYAN 23 KMLIK KANALIZASYON HATTININ TEMELINI ATTI. KANALIZASYON ŞEBEKESININ ARDINDAN 20 KMLIK IÇME SUYU ISALE HATTI YAPILACAK VE YOLLAR ASFALTLANACAK.

Yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan kanalizasyon şebekesi için Akkapı Mahallesi Hz. Ali Camisi yanında düzenlenen temel atma törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaların yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan muhtarlar mahalleliler katıldı.

ZEYDAN KARALARI TÜRKİYEYE ARMAĞAN ETTİNİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya mahalle sakinlerine hitap ederek Kendi içinizden yetiştirdiğiniz Zeydan Karaları önce Seyhan sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı yaptınız. Seyhanda Zeydan Karalar giderse öksüz kalırız demiştiniz. Ben de size onun bir yere gitmediğini bütün Adananın başkanı olacağını söylemiştim. Bakın öyle de oldu ve siz kendi içinizden yetiştirdiğiniz bir yiğidi sadece Adanaya değil Türkiyeye armağan ettiniz. Bugün burada atılan temel Türkiyede yeni iktidarın temeli gibi olsun dedi.

KARDEŞLERİMİN SAĞLIKSIZ SU İÇMESİNE ASLA İZİN VERMEM

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar olanaksızlıklar içindeki bir belediyenin başkanı olduğunu görevi devralmasının üzerinden 5 ay geçmesine rağmen gidişi tersine çevirmeye başladıklarını belirtti. İşe ASKİye başladıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar zarar eden bir kurumu kara geçirip hizmet eder hale getirmek için çalıştıklarını anlattı. Başkan Zeydan Karalar Ayda yaklaşık 15 milyon açık veren ASKİyi 15-20 milyon artı verir hale getirdik. Bunu yapmak zorundaydık aksi halde bugünkü temeli atamazdık. İmamoğlu İsale Hattı Karataş İsale Hattı Ceyhan İsale Hattı çalışmalarını sürdürüyoruz. Sarıçamda da bir altyapı projesinin temelini attık. Bu isale hatlarının belirli bölümleri asbestli borulardan oluşuyor. Asbest kanserojen bir madde. 4 yerde su isale hattının temelini attık. Asbestli boruları değiştiriyoruz ve kardeşlerimizin sağlıklı su içmesini sağlıyoruz. 5 yılda en ücra köşedeki hemşehrilerimin dahi sağlıklı su içmesini sağlayacağım. Benim kardeşlerimin kanserojen madde olan asbestli borulardan su içmesine asla müsaade edemem. Adana Büyükşehir Belediyesinin bütçesi biz geldiğimizde her ay 60 milyon lira açık veriyordu. 2 ay sonra orayı da artı verir hale getirip daha fazla hizmet etmesini sağlayacağız. Halkımız uzun yıllardır Adananın çağ atlamasını bekliyor. Hepinizin çok arzu ettiği kanalizasyonun temelini atıyoruz. 23 Km kanalizasyon yapıyoruz pislikten foseptikten sizi bu kardeşiniz kurtarıyor diye konuştu.

DEVLETİN MİLLETİN PARASINI YİYENİ GÖZÜMÜN BEBEĞİ OLSA AFFETMEM

Hizmeti siyasi ayrım gözetmeden herkese eşit hizmet anlayışıyla gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: Bana Seyhandayken Güneye çok hizmet verdiğimi söylüyorlardı. Evet Güneyle Kuzey arasında çok fark var ve arayı kapatmamız gerek. Yine öyle yapacağım. 2020 yılında Adananın merkezinde kanalizasyonu olmayan mahalleler bulunmasını kabul edemeyiz. İnşallah yılbaşına kadar bu işi bitireceğiz.

Buraya ayrıca 20 km içme su isale hattı da yapılacak. Ardından yollarınızın tamamını yapacağız. Biz memleketimizde ne eksik varsa onu gidermek güzel insanlarımıza hizmet etmek için belediye başkanı olduk. Memleketin kaynaklarını sadece halkımızın ihtiyaçları için kullanırız. Devletin 1 kuruşunu asla kimseye yedirtmeyiz. Milletimin parasını yiyen gözümün bebeği de olsa benimle çalışamaz koltuğunda oturamaz.

HALK KART

Seyhanda kendi döneminde ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtılan halk kartla ilgili sorunun çözüldüğünü belirten Başkan Zeydan Karalar Ben Seyhanda Halk Kart dağıtmıştım. Yeni Seyhan Belediye Başkanımız Akif Akay bazı sorunlu halk kartları düzeltmek için kısa bir süre istedi ve bu ay yeniden halk kart uygulaması devam edecek. Adana Büyükşehir Belediyesinde de şartları biraz düzelttiğimizde halk kart uygulamamız başlayacak dedi.

Açılış töreninden önce 8 yaşındaki engelli Emir Yavuza tekerlekli sandalye hediye edildi.

Haberin görüntüsüne ftp://basin.adana.bel.tr [ftp://basin.adana.bel.tr/] adresinden ulaşılabilir

20 Eylül 2019 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi