Başkan Zeydan Karalar’dan Yörük diyarı İmamoğlu’na içme suyu hizmeti

Bir gün Kozanda bir gün İmamoğlunda bir gün Karataşta bir gün Pozantıda hem daha önce başlamış bugünkü iş gibi yarım kalan bitirilemeyen ya da hazırlıkları yapılmış başlanamamış projeleri başlatıyoruz

+2
Haber albümü için resme tıklayın

İMAMOĞLU İÇME SUYU PROJESININ YAPIMINA YENIDEN BAŞLANDI..

BAŞKAN ZEYDAN KARALARDAN YÖRÜK DIYARI İMAMOĞLUNA IÇME SUYU HIZMETI

İLÇE GENELINDE 165 KM BORU DÖŞENECEK ASBESTLI BORULAR DEĞIŞECEK VE İMAMOĞLUNUN IÇME SUYU ŞEBEKESI YENILENECEK

İMAMOĞLUNDA GERÇEKLEŞTIRILEN PROJE ILE ILGILI DÜZENLENEN TÖRENE KATILAN ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR ADANALILARIN IHTIYAÇLARINA YÖNELIK PROJELERI HAYATA GEÇIRMEYE DEVAM EDECEKLERINI SÖYLEDI.

UZUN YILLAR DAYANACAK BORU DÖŞENİYOR

Başkan Zeydan Karalar Adana için yararlı işler yapmaya geldik. Bir gün Kozanda bir gün İmamoğlunda bir gün Karataşta bir gün Pozantıda hem daha önce başlamış bugünkü iş gibi yarım kalan bitirilemeyen ya da hazırlıkları yapılmış başlanamamış projeleri başlatıyoruz hem de gerekli olan yeni projeleri devreye sokuyoruz. Bu proje önceden başlayan yaklaşık 6 milyon 750 bin liralık projedir.

12 kmlik asbest boru var. Kardeşlerimiz İmamoğlunda sağlıklı su içemiyor. Buna gönlümüzün razı olması mümkün değil. Yarım kalan bu projeyi bitirmek üzere harekete geçtik. 12 kmsi 100 yıl dayanabilecek kapasitede duktil demir boru boru döşenecek. Yaptığımız işleri uzun vadeli dayanacak şekilde hayata geçirelim ki 3-5 yılda bir yeniden para harcamayalım halkımızın parası boşa gitmesin dedi

YÖRÜK DİYARINA SEVGİM SAYGIM İLGİM BİLİNİR

İmamoğluna hem Yedigöze Barajından sağlıklı içme suyu getirileceğini belirten Başkan Zeydan Karalar İmamoğluna hayırlı olsun. İmamoğlundaki hemşehrilerimiz kısa süre içinde sağlıklı içme suyuna kavuşacak. İmamoğlundaki kardeşlerim sabretsinler altyapı çalışmaları bittikten sonra şebekenin tamamını yenileyeceğiz. İmamoğlunda eski şebeke kalmayacak. Ne asbestli boru ne de üç güne bir çatlayan patlayan borular kalacak. Uzun süre dayanan ve su kaçaklarının sıfıra ineceği bir şebeke yapacağız. Çatalan Barajından yaklaşık 13 milyon metreküp su çıkıyor fakat bunun ancak 7 milyon metreküpünü devreye sokabiliyoruz. 6 milyon metreküp su kayboluyor. Bu proje söz konusu kaybı azaltacak projelerden bir tanesi. Bu yüzden çok mutluyum. İmamoğlundaki Yörük kardeşlerime Yörük diyarına öteden beri başka bir ilgi sevgi ve saygımın olduğu bilinir. Göreve başladığımızdan bu yana ikinci temel atışımız bu. Daha nice nice temeller atacağız. Emeği geçen herkese sevgilerimi sunuyorum teşekkür ediyorum diye konuştu.

12 Eylül 2019 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi