Seçer: çalışan personel başımızın tacı

SEÇER: ÇALIŞAN PERSONEL BAŞIMIZIN TACI SEÇER: ÇALIŞANIMIN BAŞINA BİR HAKSIZLIK GELİRSE ÖNCE BEN MÜDAHALE EDERİM HALKKART 7 BİN FAZLA KİŞİYE ULAŞACAK S...

+9
Haber albümü için resme tıklayın

SEÇER: ÇALIŞAN PERSONEL BAŞIMIZIN TACI

SEÇER: ÇALIŞANIMIN BAŞINA BİR HAKSIZLIK GELİRSE ÖNCE BEN MÜDAHALE EDERİM

HALKKART 7 BİN FAZLA KİŞİYE ULAŞACAK

SEÇER MUT VE SİLİFKE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Kurban Bayramı öncesi Mut ve Silifkeli personelle bayramlaştı. Mut Belediyesinin toplantı salonunda gerçekleştirilen bayramlaşmada çalışanlar ile bir araya gelen Başkan Seçer BAYRAMLARIN HAKKINI VERMEK LAZIM. EVDE OTURUP KALMAMAK BÜYÜKLERI ZIYARET ETMEK KÜÇÜKLERI AĞIRLAMAK BIR-IKI GÜN DE DINLENMEK LAZIM. İNŞALLAH HUZURLU BAYRAMLARDA GÜZEL GÜNLERDE BERABER OLURUZ dedi.

MERSİN/FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Mut ve Silifke İlçesinde Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bünyesinde görev yapan personel ile bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Tüm ilçelerde olduğu gibi Silifke ve Mutta da belediyecilik hizmetlerinin aralıksız devam ettiğini belirten Başkan Seçer hayatın her alanına dokunan belediyecilik hizmetlerini vatandaşa en kaliteli şekilde ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

SEÇER: FARKLI PARTILERDEN DE OLSAK ORTAK AMACIMIZ MERSINE HIZMET ETMEK

Farklı partilerden olan ilçe belediyeleri ile uyum içerisinde Mersin ortak paydasında birleşerek çalışacaklarını ifade eden Seçer İLÇE BELEDIYELERIMIZ ILE FARKLI PARTILERDEN DE OLSAK ORTAK AMACIMIZ MERSINE HIZMET ETMEK. ALT BELEDIYELERLE BÜROKRASI ILIŞKILERIMIZI EN IYI ŞEKILDE GÖTÜRMEK ZORUNDAYIZ. VATANDAŞ BIZDEN BUNU BEKLIYOR. HIZMET EDIN MEMLEKETIN KAYNAKLARINI ÇALDIRMAYIN ÇALMAYIN HIZMET BEKLIYORUZ DIYOR. İNSAN EVLADI ALLAH KORKUSU OLAN INSAN IÇIN BU TALEPLER ÇOK ÖNEMLI. BUNLARDAN BIHABER OLANLARI DA ALLAH ISLAH ETSIN. TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYALIM DAHA IYI NOKTALARA GETIRELIM. ÇOCUKLARIMIZ TORUNLARIMIZ BIZE DUA ETSIN dedi.

SEÇER: ÇALIŞAN PERSONEL BAŞIMIZIN TACI

İşlerini aksatan personelle ilgili kararlarının kesin olduğunu çalışan ekmeğinin peşinde olan personelin rahat olması gerektiğini vurgulayan Seçer BIZIM ÇALIŞAN FAYDA SAĞLAYAN GÖNLÜ YÜREĞI BEYNI DÜZGÜN INSANLARA IHTIYACIMIZ VAR. YOKSA KALITELI HIZMET ÇIKMIYOR.  DAHA SAMIMI  YARATICI ÖZVERILI ÇALIŞIRSAK KISITLI IMKANLARA RAĞMEN ÇOK DAHA FAZLA HIZMET YAPABILIRIZ HARIKALAR YARATABILIRIZ. BAYRAMDAN SONRA SÜRATLE PERSONELLE ILGILI DÜZENLEMEYE GIDECEĞIM. ÇALIŞAN PERSONELLE IŞIM OLMAYACAK. ÇALIŞAN PERSONEL BAŞIMIZIN TACI. AMA BU SAATTEN SONRA GELEN ŞIKAYETLERE KAYITSIZ KALMA GIBI BIR LÜKSÜM OLAMAZ. ÇALIŞAN ADAM RAHAT OLSUN. AMA BU KURUMUN HUZURUNU BOZAN GÖREVINI YAPMAYAN ARKADAŞLARIM DA RAHAT UYUMASIN diye konuştu.

BU BELEDIYE HUZUR IÇERISINDE OLACAK

Mersinlilerin kendisine olan güvenini belediye kaynaklarını koruyarak ve kul hakkı yiyenlerin karşısında olarak ödeyeceğini sözlerine ekleyen Seçer BENI ZORLA BELEDIYE BAŞKANI YAPMADIKLARI GIBI SIZLERI DE ZORLA BELEDIYE PERSONELI YAPMADILAR. ONUN IÇIN BEN DE VAZIFEMI IYI YAPACAĞIM TÜYÜ BITMEMIŞ YETIMIN HAKKININ TEK KURUŞUNA HALEL GETIRMEDEN KUL HAKKI YEMEDEN SAHIP ÇIKACAĞIM. KUL HAKKI HIRSIZLIKTIR. ÇALIŞMA HAYATINDA OLAN HIRSIZLIKLAR DA VARDIR. AHMET DE BELEDIYEDE ÇALIŞIYORDUR MEHMET DE BELEDIYEDE ÇALIŞIYORDUR. BIRI YAN GELIR YATAR AY SONU GELIR MAAŞINI ALIR BIRI DE GARIBANDIR MESAISINE GELIR GECESINI GÜNDÜZÜNE KATAR. BU DA HIRSIZLIKTIR. ÇALIŞANLA ÇALIŞMAYANI AYIRACAĞIZ. BUNUN YANINDA BIR DE SIYASI ZEHIRLERINI KUSUP INSANLARI ÜZERIMIZE KIŞKIRTMAK ISTEYENLER VAR. BUNLAR VARKEN HIZMET OLUR MU BUNLARI BIR UYARDIK IKI UYARDIK ÜÇ UYARDIK... AMA ARTIK YETER. BUNLARI BELEDIYENIN IÇINDEN KAZIYACAĞIM. BU BELEDIYE HUZUR IÇERISINDE OLACAK dedi.

Belediyeyi düzene sokarken çalışma arkadaşlarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Seçer personelden destek isteyerek  BUNU BEN TEK BAŞIMA YAPAMAM. ALTINI ÇIZEREK SÖYLÜYORUM BENIM GIBI DÜŞÜNEN KALITELI YÜREĞINE NAMUSUNA SAHIP VATAN EVLATLARI LAZIM. PARTISI NE OLURSA OLSUN. ADAMI IŞE GÖNDERIYORUZ IŞE GITMIYOR EVINE YATMAYA GIDIYOR. BEN BUNLARI ALLAHA VE SIZLERE HAVALE EDIYORUM. BUNA VICDANINIZ RAZI OLUYORSA DIYECEK LAFIM YOK. LÜTFEN BELEDIYEMIZE SAHIP ÇIKIN. BU BELEDIYE VATANDAŞIN YOKSULUN MHPLISI AK PARTILISI CHPLISI OLMAZ. YOKSUL ADAM BIZDEN HIZMET BEKLIYOR dedi.

ÇALIŞANIMIN BAŞINA BIR HAKSIZLIK GELIRSE ÖNCE BEN MÜDAHALE EDERIM

Başkan Seçer Belediye Başkanı olarak çalışanlarının değerini bileceğini ve onlara yapılacak her türlü haksızlıkta haklarını savunacağını ifade ederek ÇALIŞANLAR KARDEŞÇE BIRBIRINE SAYGILI OLACAK. BAŞKAN ÇALIŞANININ DEĞERINI BILECEK ONA HÜRMET EDECEK ONA SEVGI BESLEYECEK. ÇALIŞANIN BAŞINA BIR HAKSIZLIK GELDIĞI ZAMAN ÖNCE BAŞKAN BUNA MÜDAHALE EDECEK HAKSIZLIĞA KARŞI ÇIKACAK. ONUN IÇIN HIÇ MERAK ETMEYIN. HAKLARINIZIN GÜVENCESI BAŞKAN DIYORUM. BUNA EMIN OLUN. BENIM BELEDIYEMDE EMEK VEREN BIR KARDEŞIMIN HAKSIZLIĞA UĞRAMASI BENI INCITIR VICDANIMI SIZLATIR. BEN ONA SAHIP ÇIKARIM. AMA SIZLER DE ÖNCE BELEDIYEMIZE MEMLEKETIMIZE VE BAŞKANINIZA SAHIP ÇIKIN diye konuştu.

SEÇER: KISITLI IMKANLARLA HIZMET YAPIYORUZ AMA GÜÇLÜ BIR BELEDIYEYIZ

Bayramdan sonra kendilerini yoğun bir hizmet temposunun beklediğinin altını çizen Başkan Seçer özellikle ilçelerde yapılan çalışmalara ağırlık vereceklerini ifade etti. Güçlü bir belediye olduklarını ve birlikte iyi işler yapacaklarını vurgulayan Seçer şunları söyledi:

BAYRAMDAN SONRA ŞIKAYET ALDIĞIM ILÇELERE GELECEĞIM. GEREKIRSE BURALARDA KALACAĞIM. MERKEZDE SORUNU BÜYÜK BIR ORANDA GIDERMEYI BAŞARDIK. TAM GIDEREMEDIK AMA EPEY BIR YOL ALDIK. İLÇELERDE SIKINTIMIZ VAR. BUNA BIZZAT EL ATMAK ZORUNDAYIZ. BUNU HEP BERABER YAPMAK ZORUNDAYIZ. KISITLI IMKANLARLA HIZMET YAPIYORUZ AMA GÜÇLÜ BIR BELEDIYEYIZ. ÇOK KISA BIR SÜRE SONRA HER KONUDA SORUNLARIMIZI AŞACAĞIZ TIKIR TIKIR IŞLEYEN BIR BELEDIYE OLACAĞIZ. SIZLERLE BERABER YÜRÜYEREK YAPACAĞIZ. BIR BAŞIMA BUNU YAPMA ŞANSINA SAHIP DEĞILIM. SIZLERE GÜVENIYORUM SIZLERE INANIYORUM. BERABERCE IYI IŞLER BAŞARACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYOR BUNA CAN-I GÖNÜLDEN INANIYORUM.

HALKKARTTAN 7 BINDEN FAZLA INSAN YARARLANACAK

Hayata geçirdikleri hizmetlerle ilgili de kısa bilgilendirmeler yapan Başkan Seçer ilk olarak Dosteli Marketi kapatma nedenlerinden bahsetti. Seçer şöyle devam etti:

DOSTELI MARKETI KAPATMA NEDENIM ORADA SATILAN MALZEMELERI UYGUN GÖRMEMEMDI. GEREKSIZ MASRAF VAR. O KADAR MASRAFI ONA YAPACAĞIMA YÜKLERIM KARTA DAHA FAZLA INSANA YARDIM YAPARIM. HEM VATANDAŞ KAZANIR HEM MAHALLENIN MARKETLERI KAZANIR. HALKKART ILE ILGILI TEKNIK VE BÜROKRATIK SEBEPLER BAYRAMDAN SONRA AŞILACAK VE EN KISA SÜREDE TESLIM EDILECEK. DAR GELIRLI VATANDAŞLARIMIZA ILIŞKIN DIĞER UYGULAMAMIZ HALKKART UYGULAMASI. BU KARTLA YOKSUL VATANDAŞLARIMIZA ALIŞVERIŞ IMKANI SUNACAĞIZ. DOSTELI MARKETI TASFIYE ETTIK. GEREKSIZ MASRAFLARI KARŞILAMAK ZORUNDA KALIYORDUK. 7 BIN YURTTAŞIMIZ BURALARDAN FAYDALANIYORLARDI. BIZ HALKKARTA BU YARDIMLARI YÜKLEYEREK YURTTAŞIMIZA MAHALLENIN BAKKALINDAN ALIŞVERIŞ YAPMA IMKANI SAĞLAYACAĞIZ. HEM YOKSULUMUZ KAZANACAK HEM DE BAKKALIMIZA KAZANÇ YOLU AÇACAĞIZ.  7 BIN YARDIM ALAN YURTTAŞI TEKRAR GÖZDEN GEÇIRIYORUZ. İHTIYACI OLMAYANLARI TESPIT EDIP IPTAL EDECEĞIZ. DAHA YOKSUL AILELER TESPIT ETTIĞIMIZDE ONLARI YENI LISTEYE DAHIL EDECEĞIZ. DAHA YOKSULLARA DAĞITACAĞIZ. 7 BIN RAKAMINI DAHA ÜST SEVIYELERE ÇIKARACAĞIZ.

EĞITIM YARDIMLARINDAN FAYDALANAN ÖĞRENCILERIN SAYISI ARTACAK

Geçmiş dönemde ödenemeyen eğitim yardımlarını kısa sürede ödediklerini ifade eden Seçer hem eğitim yardımı alacak öğrencilerin sayısının hem de ödenen miktarın artacağını söyledi. Seçer EĞITIM YARDIMLARI DEVAM EDECEK. 6 BIN 863 ÖĞRENCIMIZ EĞITIM YARDIMINDAN YARARLANIYOR. BIZDEN ÖNCEKI YÖNETIM BUNUN YARISINI ÖDEYEBILMIŞ. KALAN YARISINI DERHAL ÖĞRENCILERIMIZIN HESABINA YATIRDIK. BU YIL AYNI UYGULAMA DEVAM EDECEK. YAKLAŞIK 8 BIN ÖĞRENCIYE ÇIKARACAĞIZ. BUNLARA DA YENI BIR DEĞERLENDIRME YAPACAĞIZ. ÖDEDIĞIMIZ YARDIM DA 1000 TLNIN ÜSTÜNE ÇIKACAK. ENFLASYONU GÖZ ÖNÜNE ALARAK UYARLAYACAĞIZ VE BU YARDIMLARI YAPACAĞIZ şeklinde konuştu.

Eğitim kursları ile ilgili personeli bilgilendiren Seçer ÜNIVERSITE HAZIRLIK KURSLARI SON DERECE ÖNEMLI. BIZ ÇAĞDAŞ EĞITIMLI BIR TOPLUM ISTIYORUZ. MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI OLARAK YAPACAĞIMIZ SOSYAL YARDIM VE FAALIYETLERIN BAŞINDAKI HEDEF KITLEMIZ GENÇLERIMIZ ÖĞRENCILERIMIZ KADINLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZ OLACAK. KURSLARIMIZ IÇIN ŞU ANDA 4 BIN 800 ÖĞRENCIYE ULAŞMA ÖNGÖRÜMÜZ VAR. KURSLARIMIZLA BIR AILEYE 15 BIN TL MASRAFI OLAN BU EĞITIMI BIZ KARŞILAYACAĞIZ dedi.

Başkan Seçer geçmiş dönem sonundaki siyasi kaostan dolayı hiç kimsenin arzu etmediği sonuçların olduğunu da vurgulayarak BEN KENDI PARAMA BU KADAR SAHIP ÇIKMADIM. ÇÜNKÜ ŞU AN BANA EMANET EDILEN PARA BELEDIYENIN PARASI. BEN BUNLARI EMANETEN TÜRK MILLETI ADINA VATANDAŞIM ADINA YAPIYORUM. BEN GECE ON IKILERE KADAR GEÇMIŞ HARCAMALARI VE KENDI DÖNEMINDEKI HARCAMALARI DEĞERLENDIRIYORUM. ORTADA BIR SORUN VAR. DAIRELER DENETLENIYOR KIMSENIN YAPTIĞI YANINA KAR KALMAZ. AYNI BARDAK IÇIN FARKLI FIYATLI FIŞLER VAR. BIRI 1 TLYE ALINMIŞ BIRI 5 TLYE ALINMIŞ.  KAMU VICDANINA KENDI VICDANINA DIN IMAN AHLAK HER ŞEYE AYKIRI BIR DURUM diye konuştu.

09 Ağustos 2019 Mersin- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi