Karalar’ın borçlanma isteği Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildi

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 1. Oturumu Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Zeydan Karaların borçlanma isteği Büyükşehir Belediye Meclisinde reddedildi

Bayram öncesi işçilere ikramiye ve maaş ödenmesine Cumhur İttifakından ret

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 1. Oturumu Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaların başkanlık yaptığı oturumda mevsimlik işçilerin işe alınması işçilere bayram öncesi ikramiye-maaş ve acil borçların ödenmesiyle ilgili kullanılmak üzere belediye yönetimine borçlanma yetkisi verilmesine dair ek maddeler gündeme eklendi.

Mevsimlik işçilerin işe alınmasıyla ilgili ek gündem maddesi toplantıda ilk olarak ele alındı ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali açıdan olumsuz bir tablo içinde olan Adana Büyükşehir Belediyesini çalışır hale getirmek için her türlü tedbiri alacaklarını belirten Başkan Zeydan Karalar Cumhur İttifakından işçi alacaklarının ödenmesi belediyenin önünün açılması ve halka hizmet amacıyla kullanılmak üzere talep edilen borçlanma yetkisinin meclisten geçmesi talebinde bulundu.

Daha önce ilgili komisyonda Cumhur İttifakının üyelerince reddedilen borçlanma yetkisi Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde de yine Cumhur İttifakına mensup meclis üyelerince reddedildi.

Böylece Kurban Bayramı öncesi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaların işçiye ikramiye tam maaş ve acil borçların bir kısmının ödenmesine yönelik isteği Cumhur İttifakı üyelerinin ret oylarıyla karşılıksız kaldı.

Başkan Zeydan Karalar Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde çalışan 25 sahte diplomalı öğretmen tespit edilmesinin ardından 1 yıl boyunca uzaktan eğitim yapılacağını öğrencilerin ve sınavlara hazırlanan çocukların-gençlerin mağdur olmaması için konu üzerinde çalıştıklarını anlattı.

09 Ağustos 2019 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi