Çetin'den Sosyal Belediyecilik örneği

Çukurova Belediyesinin sosyal belediyecilik örneklerinden biri olarak uygulamaya koyduğu Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yardımlarını artarak sürdürüyor.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

HAYIR ÇARŞISINDA BAYRAM HAZIRLIĞI

ÇUKUROVA BELEDIYESININ IHTIYAÇ SAHIPLERININ GEREKSINIMLERINI KARŞILAMAK AMACIYLA KURDUĞU HAYIR ÇARŞISI YARDIMLARINI KURBAN BAYRAMI ÖNCESINDE DE SÜRDÜRÜYOR. ÇUKUROVA BELEDIYE BAŞKANI SONER ÇETIN SOSYAL BELEDIYECILIĞIN GEREKLERINI HER ANLAMDA YERINE GETIRMEYE ÇALIŞTIKLARINI BELIRTEREK HAYIR ÇARŞISININ BU ANLAYIŞIN EN ÖNEMLI UNSURLARINDAN BIRI OLDUĞUNU SÖYLEDI.

Çukurova Belediyesinin sosyal belediyecilik örneklerinden biri olarak uygulamaya koyduğu Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yardımlarını artarak sürdürüyor.

Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerinin giysi ihtiyacını karşıladığı Hayır Çarşısından yararlanacak kişiler titizlikle belirleniyor ve gerçekten ihtiyacı olanların yararlanması için gereken çalışmalar yapılıyor.

Hayır Çarşısından yararlanan vatandaşlar duyarlı davranışından dolayı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetine teşekkür ederken Başkan Soner Çetin de Sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir kurum olarak vatandaşlarımızın her türlü sorununda yanında olmak zorundayız. Bu bilinçle oluşturduğumuz Hayır Çarşısı yıllardır amacına uygun olarak hizmet vermeyi sürdürüyor. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlarımıza ulaşıyor ve onlara elimizden geldiğince yardım elini uzatmaya çalışıyoruz. Biz bu uygulamada sadece köprü görevini yürütüyoruz. Asıl hayır sahipleri yardımsever vatandaşlarımızdır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum dedi.

Çukurova Belediyesi Hayır Çarşısında hayırsever vatandaşların bağışladıkları hiç kullanılmamış ya da kullanılabilecek durumdaki giysiler ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. İhtiyaç sahipleri ayakkabıdan giysiye birçok ihtiyacını bu çarşıdan karşılayabiliyor.

Hayır Çarşısı yılın 12 ayı hizmet verirken özellikle dini bayramlar öncesi bağışlardaki ve ihtiyaç sahiplerinin taleplerindeki artış dikkat çekiyor.

07 Ağustos 2019 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi