SGK, SSK, Bağkur emeklilikte 3 maaş nasıl alınır?.

Sosyal güvenlikte bazı şartlarla, özellikle de hanım emekliye çift maaş hakkı tanınıyor. Bu yalnız emekliye değil, dul ve yetimlere de sağlanıyor. Dul kavramı hanımlar için kullanılsa da bu kapsama erkekler de giriyor..

Büyütmek için resme tıklayın

Dul kavramı hanımlar için kullanılsa da bu kapsama erkekler de giriyor. Çoğu emekli, aldığı maaşın kesilebileceği endişesiyle yada bilmediği için ikinci hatta üçüncü maaş hakkını aramıyor. İkinci maaş için  ve Bağkurlular şanslı şeklinde gözüküyor. Ancak yasal olarak bir çok kişiye, dul ve yetime sağlanan bu haktan memur emeklileri mahrum. Kendilerini üvey evlat gibi hissettiklerini belirten memur emeklileri devlet büyüklerinden bu konuda bir çalışma yapılmasını talep ediyor. Peki , SSK, Bağkur emeklilikte 3 maaş nasıl alınır? Emekli çift maaş alma başvuru şartları nedir?

SGK, SSK, Bağkur emeklilikte 3 maaş nasıl alınır? Emekli çift maaş alma başvuru şartları nedir? Bu sadece emekliye değil, dul ve yetimlere de sağlanıyor. Dul kavramı kadınlar için kullanılsa da bu kapsama erkekler de giriyor. Çoğu emekli, aldığı maaşın kesilebileceği endişesiyle veya bilmediği için ikinci hatta üçüncü maaş hakkını aramıyor. Eşini kaybeden bir kişinin dul aylığı alabilmesi, başka bir evlilik yapana ya da ölene kadar devam eder. Baba veya annesini kaybeden bir erkek, 18 yaşına kadar kesintisiz, öğrenciliği devam ederse 25 yaşına kadar kesintisiz yetim aylığı almaya hak kazanır. Eğer erkek çocuğunun çalışmasına engel olacak bir malul durumu mevcut ise o zaman yaşına bakılmaksızın ömür boyu yetim aylığı alabilir.

.

10 Temmuz 2019 Ankara- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 328 12 89
Reklam bilgi