Akay’dan, Seyhan Kaymakamı ve İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret

Seyhanda Stratejik Plan hazırlıkları Akay stratejik plan için her kesimin görüşünü alıyor

Büyütmek için resme tıklayın

Seyhanda Stratejik Plan hazırlıkları Akay stratejik plan için her kesimin görüşünü alıyor

Akaydan Seyhan Kaymakamı ve İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret Akay Seyhanın gideceği yeri iyi belirlemeliyiz Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay  Belediyelerin yol haritası olarak tanımlanan 2020-2024 Stratejik Planının hazırlıkları çerçevesinde  Seyhan kaymakam vekili Mustafa Yavuz ve Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgunu ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu. Başkan Akay kısa orta ve uzun vadeli hedefleri içeren 2020-2024 stratejik planının oluşturulması amacıyla muhtarlar akademisyenler demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve kent paydaşlarının temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.

AKAY SEYHANIN GİDECEĞİ YERİ İYİ BELİRLEMELİYİZ

Başkan Akay Stratejik Plan hazırlıkları çerçevesinde ziyaret ettiği Seyhan Kaymakam vekili Mustafa Yavuz ile fikir alış verişinde bulundu ve Stratejik planla ilgili önerilerini dinledi. Akay  Seyhanın gideceği yönün çok önemli olduğunu ifade ederek Katılımcı bir yönetimin gereğini yapıyoruz. Seyhanın gideceği yönü Seyhanlıya danışarak belirliyoruz.  Daha sonra Seyhanın belirlenen hedefine uygun yol haritası hazırlanacak. Acil uzun kısa vadeli projeleri hayata geçireceğiz dedi. Seyhan Kaymakam vekili Mustafa Yavuz ise Adanalının refahı için bir araya geldiklerini kaydetti. Yavuz Başkan Akaya hazırlanan Staretik planla ilgili katkı vermeye hazır olduklarını söyledi.

AKAY ÇOCUKLARIN YETENEKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK ÖNEMLİ

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay daha sonra Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgunu ziyaret etti. Akay ziyarette İnsanı eğitim yoluyla değiştirmeden sosyoekonomik ve kültürel gelişmeyi yani kalkınmayı gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını kaydetti. Okul öncesi eğitim oranının artırılması gerektiğini aktaran Akay SEYMERlerde eğitim adına başka ne yapabiliriz inceliyoruz. Ayrıca çocukların yeteniğini ortaya çıkaracak çalışmalar yapmak istiyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak ne yapılabilir Bunları değerlendirmek istiyoruz diye konuştu. Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun da ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Durgun Seyhan Belediyesinin  eğitim alanında hazırlayacağı projelere her zaman destek olacaklarını kaydetti. Durgun Başkan Akaya eğitim alanındaki önerilerini de sundu. Seyhan Belediyesinin 2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Plan hazırlıkları  Seyhanda yaşayan her kesimin görüşünün alınmasıyla sürecek.

08 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 328 12 89
Reklam bilgi