Çukurova’ya yeni kurumlar geliyor

Yüzüncüyılda İmar düzenlemesi yapılacak sgk hizmet binası yapacak

Büyütmek için resme tıklayın

KAYMAKAMLIK BINASININ BILE BULUNMADIĞI ILK NOTERIN UZUN UĞRAŞLAR SONUCU AÇILDIĞI ÇUKUROVA ILÇESINE KAMU KURUMLARININ TAŞINMASI IÇIN ÇUKUROVA BELEDIYESI YOĞUN ÇABA HARCIYOR. BAŞKAN SONER ÇETIN YÜZÜNCÜYIL MAHALLESINDE IMAR DÜZENLEMESI GERÇEKLEŞTIRILECEK ALANA SGKNIN HIZMET BINASI YAPACAĞINI AÇIKLADI.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin kamu kurumlarının genel olarak Seyhanda toplandığını belirterek Çukurovalıların bu durumdan kaynaklanan mağduriyetini dile getirdi.

Çukurova Belediye Meclisi oturumunda konuşan Başkan Çetin Yüzüncüyıl Mahallesindeki imar planının görüşülmesi sırasında yaptığı açıklamada Çukurova 10 yıllık genç bir belediye. Bölge de 45-50 yıllık bir yerleşim alanı. Bu nedenle tüm kamu kurumları Seyhanda toplanmış. Çukurovada hiç kamu kurumu yok. Noter açılması için verdiğim çabayı Allah biliyor. İstiyorum ki tüm kurumlar burada da olsun dedi.

İLÇEDE KAMU KURUMU YOK

Çukurova Belediyesinin Türkiyeye örnek bir binası olduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin Ödüllü bir proje. Çevreci özellikleriyle Adananın gurur duyduğu bir bina. Şimdi kaymakamlık binasının temeli atıldı. Kaymakamlık binası da böyle olacak. Bu konuda 10 dönümlük bir alanı hazineye devrettik. Çünkü Çukurova güzel bir eser kazanacak. Ayrıca burada Tapu ve Kadastro Müdürlüğü ve olacak şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin imar uygulamasının olduğu yerde hazinenin ve Çukurova Belediyesinin arsası olduğunu belirterek buraya Sosyal Güvenlik Kurumunun SGK hizmet binası yapacağını ve Çukurovanın bir kamu kurumu kazanacağını söyledi.

YAŞLI BAKIM MERKEZİ YAPILACAK

Çukurova Belediyesi olarak Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapacaklarını açıklayan Başkan Soner Çetin bu eseri imar uygulaması teklif ettikleri Yüzüncüyıl Mahallesindeki alanda gerçekleştireceklerini anlattı.

Başkan Çetinin konuşmasının ardından teklif edilen imar uygulamasıyla ilgili gündem maddesi tüm meclis üyelerinin oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

04 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 328 12 89
Reklam bilgi