Gerici yalanlara ve saldırganlığa boyun eğmeyeceğiz!

Mardin'de gerçekleştirilecek olan TMMOB Yerel Kadın Kurultayının gerici basın yayın organları tarafından hedef gösterilmesi ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan

Büyütmek için resme tıklayın

Mardinde gerçekleştirilecek olan TMMOB Yerel Kadın Kurultayının gerici basın yayın organları tarafından hedef gösterilmesi ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Salman ülkedeki kadın mühendis mimar ve şehir plancılarının mesleki ve toplumsal yaşamda karşı karşıya kaldıkları cinsiyet eşitsizliklerine dikkat çekmek isteyen TMMOBli Kadınların gerici odakların hedefi haline geldiğini söyledi.

Söz konusu Kurultaya hazırlık amacıyla farklı illerde bulundan TMMOB İl Koordinasyon Kurulları tarafından yerel kurultayların toplanarak ülke çapındaki tüm kadın meslektaşlarının sürece aktif katılımının amaçlandığını ifade eden Salman bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Adanada yaptığımız kurultaydan sonra bulunduğumuz ay içerisinde de Eskişehir Mardin Trabzon Diyarbakır Bursa Kocaeli Van ve İstanbulda TMMOB Kadın Yerel Kurultaylarının toplanmasına karar verildiğini belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

HUKUKİ GİRİŞİMLERİ BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ

Yerel kurultayların içeriği kadınların ekonomik sosyal siyasal ve gündelik yaşam içerisinde karşı karşıya kaldıkları sömürü eşitsizlik ve ayrımcılığın farklı biçimleri esas alınarak toplumsal cinsiyet eşitsizliklerini giderici öneriler geliştirebilmek hedefiyle İl Koordinasyon Kurullarımız tarafından belirlenmiştir.

TMMOB üyesi kadın mühendis mimar ve şehir plancılarının bu değerli çalışması son yıllarda iktidardan aldıkları cesaretle giderek hoyratlaşan bazı gerici odakların hedefi olmuştur. 15 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mardin Yerel Kadın Kurultayımıza ilişkin gerici odakların sahibi oldukları yerel ve ulusal basında çıkan haberlerde sadece Birliğimiz değil tüm kadınlar ve farklı cinsiyet kimlikleri kin ve nefret duygularıyla hedef gösterilmiştir.

Haberlerde yer alan asılsız bilgilerle toplumu kışkırtmaya yönelik bu gerici yaklaşımı kınıyoruz. Bu gerici ve saldırgan tutum ülkemizdeki kadınların uğradığı ayrımcılığın ve tehdidin boyutlarını göstermesi açısından da önemlidir. Bu saldırgan tutumlar ve yalan haberler kadınların eşitliği ve özgürlüğü için verdiğimiz mücadelede bizleri yıldırmaktan çok motive etmektedir. Yalan haberlerle etkinliğimizi kadınları ve TMMOByi hedef alan kurum ve kişiler hakkında hukuki girişimleri başlatmış bulunuyoruz.

Sınıfsız sömürüsüz eşit ve özgür bir ülkede ve dünyada yaşamak için mücadele eden tüm kadınları selamlıyor İl Koordinasyon Kurullarımız tarafından yapılan Yerel Kadın Kurultaylarımızın başarılı biçimde geçmesi için çaba gösteren tüm kadın meslektaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.

17 Haziran 2019 Adana- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 328 12 89
Reklam bilgi