Şehit Erkut Akbay Semt Merkezi’nin temeli atıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Şehit Erkut Akbay Semt Merkezi’nin temelini attı. Yüreğir Şehit Erkut Akbay Mahallesi’ndeki törene siyasiler, milletvekilleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

GÜZEL İŞLERE BİR YENİSİNİ EKLEMENİN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Ali Demirçalı, CHP Adana Milletvekilleri Orhan Sümer ve Ayhan Barut, Şehit Erkut Akbay Mahallesi Muhtarı Selahattin Kılıç’ın ardından halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, Adana için güzel işlere bir yenisini eklemenin onurunu, gururunu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

HALKIMIZA HİZMETE BIKMADAN, USANMADAN DEVAM EDECEĞİZ

Adanalıların kendisine güç verdiğini ve enerjisini hemşehrilerinden aldığını belirten Başkan Zeydan Karalar, halka hizmete bıkmadan, usanmadan devam edeceklerini kaydetti. Bölgeye verilen önemli hizmetleri anlatan Başkan Zeydan Karalar, “Bugün mahallemize ve bölgeye çok yararı olacak, güzel bir tesisin temelini atıyoruz. 8 bin metrekare alanda kapalı semt pazarı, aşevi, kütüphane, muhtarlık binası, taziyeevi ve kadın sohbetevi bulunacak. Halkımıza hizmeti çoğaltarak sürdüreceğiz” dedi.

"Mezarlar piknik alanı değildir" diyen muhtar, mezarlıklarda pikniği yasakladı "Mezarlar piknik alanı değildir" diyen muhtar, mezarlıklarda pikniği yasakladı

MALİ MUCİZEYLE BİRLİKTE DEVASA HİZMETLER

Başkan Zeydan Karalar, çok kötü durumda devraldıkları ve borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı hale getirdiklerini ifade ederek, 3 alt geçit, 5 büyük bulvar yaptıklarını, 321 iş makinesi, 111 otobüs satın aldıklarını, 3 milyon tona yakın asfalt döktüklerini, Adana’da görülmemiş oranda altyapı, yol, su, köprü ve diğer hizmetleri halkla buluşturduklarını hatırlatarak, devasa hizmetleri borçsuz yapabilir hale geldiklerini kaydetti. Önümüzdeki dönemde yeni alt geçitler yapılacağını, metronun 2. etabının hayata geçirileceğini bildiren Başkan Zeydan Karalar, uygulanan mali disiplinle adeta bir mali mucize gerçekleştirdiklerini ve devasa hizmetleri Adanalılarla buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Şehit Erkut Akbay Semt Merkezi’nin temeli atıldı.