Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları düzenlenen törenle bünyesinde faaliyet gösteren eğitim kurumlarından 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerini uğurlamaya devam ediyor. GKV Özel Liseleri için düzenlenen kep töreninde duygusal anlar yaşanırken törene katılan GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy başarılı öğrencileri kutlayarak üniversite yaşamlarında başarılar diledi.

GKV Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren GKV Özel Fen Lisesi, GKV Özel Anadolu Lisesi ve IB Cemil Alevli Koleji’nden 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrenciler için kep töreni düzenlendi. Törene Karkamış Belediye Başkanı Mustafa Güzel, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu üyeleri Aysel Tokatlı, Osman Kıratlı, Dilek Gökçek, İrfan Erboğa ve Esra İbanoğlu, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Fevzi Gürsel, okul idarecileri öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı.

Tartıştığı dayısını pompalı tüfekle öldürdü Tartıştığı dayısını pompalı tüfekle öldürdü

“Nüket Ersoy’un mesajı ayakta alkışlandı”

2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olacak GKV Özel Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve IB Cemil Alevli Koleji öğrencileri için düzenlenen diploma töreni öğrencilerin ve GKV Özel Liselerinin çeşitli kademelerinde görev alan öğretmen ve idarecilerin sahneye alınmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edildi. Törene yazılı bir mesaj gönderen GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy’un mesajı okunurken davetliler tarafından ayakta alkışlandı. Mezun olan öğrencilere yönelik başarı dileklerini dile getiren Ersoy, “60 yılda okullarımızdan binlerce çağdaş ve aydın genç mezun ederek kentimizde eğitime yön veren ve model alınan lider bir okul haline gelmek için çok yoğun çaba sarf ettik, büyük mücadeleler verdik. Engellerle karşılaştık, çok ciddi sarsıntılar geçirdik. Ancak ilkeli duruşumuzu ve kararlılığımızı asla değiştirmeyerek her kesimin desteğini aldık. Ayırım yapmadık, taraf tutmadık, bilimin rehberliğinden sapmadık. Hep kendimizle yarışarak daha iyiye ulaşmanın arayışı içinde olduk. Davamıza gönül veren yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve Gaziantep Kolej Vakfı dostlarıyla el ele vererek başarmanın mutluluğunu yaşadık. Bunlar bizim değişmez değerlerimizdir. Gaziantep Kolej Vakfı ruhunu özümsemiş büyük bir aile olmanın ve kentimizin en saygın sivil toplum örgütleri arasında ilk sıralarda bulunmanın avantajını en iyi şekilde değerlendirerek hepimizin ortak eseri olan bu yüce kurumun nice atmış yıllara ulaşması en büyük arzumuzdur. Emeği geçen, bizimle birliği ve yol arkadaşlığı yapan, Gaziantep Kolej Vakfı’nın daha iyiye gitmesi için çaba gösteren herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

“Cesaretin ve gücün yüreğinizde olduğunu hatırlayın”

Okunan mesajın ardından GKV Özel Liseleri Müdürü Engin Biba,“Sevgili Gençler; Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri’ndeki 4 yıllık yolculuğunuz bitiyor. Burada biriktirdiğiniz hatıralarımızla, lise hayatınıza veda ediyorsunuz. Hepimizin bildiği gibi her veda, yeni, güzel ve umutlu başlangıçlara açılan bir kapıdır. Kendinize güvenin. Ve bu kapıdan hedeflerinize doğru emin adımlarla ilerleyin. Sizi her yeni güne azimle başlatacak tutkunuzun peşinden gidin. Önünüze zorluklar çıktığında, bu zorlukları, size problem çözmeyi öğreten birer fırsat olarak görün. Cesaretin ve gücün yüreğinizde olduğunu hatırlayın. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri’nde aldığınız nitelikli eğitim ve kararlılığınız- size her daim güç verecektir. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında, bilimin aydınlattığı çağdaş yoldan yürüyün. Unutmayın, sizlerin başarıları, Türkiye Cumhuriyeti’nin başarıları olacaktır. Tüm öğretmenlerimiz adına hepinizi candan kucaklıyorum. Bütün hayalleriniz gerçek olsun” ifadelerini kullandı.

GKV Okul birincileri konuşmalarıyla duygulandırdı

IB Cemil Alevli Kolejinden mezun olarak dünyanın farklı üniversitelerinde okumaya hak kazanan öğrencilere GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından günün anısına başarı plaketlerinin takdiminin ardından 2023-2024 eğitim öğretim yılını birincilik, ikincilik ve üçüncülükle bitiren öğrencilere plaketleri takdim edildi. GKV Özel Fen Lisesi okul birincisi Nazlı Ece Durdu, GKV Özel Anadolu Lisesi birincisi Emir Yozgat ve IB Cemil Alevli Koleji birincisi Yağmur Çalışkan öğrenci arkadaşları adına birer konuşma yaparak kendilerine verilen çağdaş eğitim ve sağlanan imkanlar için teşekkür etti. Daha sonra okul birincileri yaş kütüklerine isimlerini çakarak konukları selamladı.

Marşlar eşliğinde coşkulu kutlama

GKV Özel Liseleri bünyesinde başarılı ve fedakârca görev yapan öğretmen ve idareciler adına GKV Özel Okulları Genel Müdürü Fevzi Gürsel tarafından okul idarecilerine ve bölüm başkanlarına günün anısına birer çiçek takdimi yapıldı. Öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından temsili diplomaları verilirken veliler öğrencileri adeta ayakta alkışladı. Yoğun katılımın sağlandığı kep töreninde gecenin finalinde 2023-2024 yılında 60.yıl unvanıyla mezun olan öğrenciler heyecanla keplerini fırlatarak mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Kaynak: iha