- 18 Eki 2020 - 14:08 G: 18 Eki 2020 - 14:09

Cumhur İttifakı üyesinden Zeydan Karalar'a hizmet teşekkürü

Feke ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını ardından Feke Kaymakamlığını ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar ilk olarak Ormancık köyünde köprü açılışına katıl

mask

CUMHUR İTTIFAKI ÜYESINDEN ZEYDAN KARALARA HIZMET TEŞEKKÜRÜ...

ZEYDAN KARALARDAN SIYASETI BIRLEŞTIREN HIZMET

ZEYDAN KARALARIN HIZMETTE AYRIM YAPMAMASI ITTIFAKLAR ARASINDAKI BUZLARI ERITIYOR.

CUMHUR İTTIFAKI ÜYESI MECLIS ÜYESI CHPLI ZEYDAN KARALARA HIZMETLERI IÇIN TEŞEKKÜR ETTI EVINE DAVET EDIP KAHVE IKRAM ETTI.

ZEYDAN KARALAR FEKE ILÇESINDE YARIM ASIRDIR HIZMETE HASRET KÖYLERE YOL KÖPRÜ SU GÖTÜRÜYOR

YEREL SEÇIME ÇOK VAR AMA ZEYDAN KARALAR EN ÜCRA ILÇELERE VE KÖYLERE GITMEYI HIZMET ETMEYI VE HALKLA DEFALARCA BULUŞMAYI SÜRDÜRÜYOR.

ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI ALADAĞIN ARDINDAN FEKE ILÇESINE GERÇEKLEŞTIRILEN ULAŞIM VE SU YATIRIMLARININ AÇILIŞINI HALKIN KATILDIĞI TÖRENLERLE HAYATA GEÇIRDI. BAŞKAN ZEYDAN KARALAR ORMANCIK SÜPHANDERE VE TOKMANAKLI KÖYLERINDE 3 KÖPRÜNÜN AÇILIŞINI YAPTI. YOĞUN KATILIMIN YAŞANDIĞI VE BÖLGE HALKININ ZEYDAN KARALARI ADETA SEVGIYE BOĞDUĞU AÇILIŞ TÖRENLERINDE BÜYÜK COŞKU VARDI.

BÖLGEYE HIZMET EDERKEN OY HESABI YAPMADIKLARINI ADANANIN DÖRT BIR YANINDAKI SU YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI GIDERMEYE DEVAM EDECEKLERINI BELIRTEN BAŞKAN ZEYDAN KARALAR ÖNÜMÜZDEKI SÜREÇTE YAPILACAK BIR ÇOK IÇME SUYU KÖPRÜ VE YOL HIZMETININ DE MÜJDESINI VERDI. BAŞKAN ZEYDAN KARALAR KOOPERATIFLEŞMEYE ÖNEM VERDIKLERINI ÖZELLIKLE KADININ GÜÇLENMESI IÇIN YENI PROJELER HAYATA GEÇIRECEKLERINI IFADE EDEREK GEÇEN YIL OLDUĞU GIBI BU YIL DA LAVANTA FIDESI DAĞITILACAĞINI VE ÜRETICININ DESTEKLENECEĞINI AÇIKLADI.

YARIM ASIRDIR UNUTULMUŞ KÖYLERE HIZMET GÖTÜREN BAŞKAN ZEYDAN KARALARA BÖLGE HALKI VE MUHTARLAR TEŞEKKÜRLERINI ILETIRKEN FEKE BELEDIYESININ CUMHUR İTTIFAKINA MENSUP MECLIS ÜYESI OSMAN ERCIYES KÜRSÜYE ÇIKIP BAŞKAN ZEYDAN KARALARA MINNETTARLIKLARINI ILETTI. MHPLI OSMAN ERCIYESIN MILLET İTTIFAKI ÜYESI CHPLI ZEYDAN KARALARA HIZMETLERINDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETMESI VE EVINE KAHVE IÇMEYE ÇAĞIRMASI TAKDIR EDILIRKEN BAŞKAN ZEYDAN KARALAR HALKA HIZMETTE HIÇBIR AYRIMA IZIN VERMEDIKLERINI KAYDEDEREK DAVETE ICABET ETTI VE ERCIYESIN EVINE GIDEREK IKRAM EDILEN KAHVEYI IÇTI SOHBET ETTI.

Feke ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını ardından Feke Kaymakamlığını ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar ilk olarak Ormancık köyünde köprü açılışına katıldı. Açılışa CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi İyi Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ilçe başkanları kadın ve gençlik kolları başkanları meclis üyeleri muhtarlar ve Fekeliler katıldı. Ormancık köyü sakini Veysel Kıpçak 20 yıldan bu yana köprünün yapılmasını beklediklerini söyledi ve 1971 yılında yapılan yolları kullanarak ulaşımı sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Veysel Kıpçak Zeydan Karaların bir ana-baba şefkatiyle kendileri için çalıştığını belirtti.

Köy muhtarı da köprü ve yol için Başkan Zeydan Karalara teşekkür etti.

CUMHUR İTTİFAKI ÜYESİ MECLİS ÜYESİNDEN KARALARA TEŞEKKÜR

Cumhur İttifakı mensubu Feke Belediyesinin MHPli Üyesi Osman Erciyes de kürsüye çıkarak Başkan Zeydan Karalara teşekkür etti. Erciyes şunları söyledi: Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün mahallelerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Ormancık Köyünde- bölgedeki bütün köylerde eksiklerimiz var. Kanayan yaralarımız var. Toprağın yağmuru özlediği gibi bizler hizmet özlemişiz. Ayaklarınıza sağlık hoş geldiniz. Evime gelip bir acı kahvemi içmenizi bekliyorum.

KÖYLÜ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK

Başkan Zeydan Karalar Adana ve ilçelerinde ayak basmadık yer bırakmayacaklarını ve sorunları teker teker çözeceklerini kaydetti. Başkan Zeydan Karalar Milletimizin emrindeyiz dedi. 30-40 yıldır yapılmayan köprüyü inşa edip vatandaşın hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar Fekeye şu ana kadar yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. 8 bin 600 ton sıcak asfalt 19 bin 500 metre sathi kaplama 4 köprü 1 menfez 4 adet su deposu 25 km boru hattı hizmetleri ile birlikte altyapıya on milyonlarca lira yatırım yapıldığını açıklayan Başkan Zeydan Karalar nereden ne kadar oy aldığına bakmadan halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini bildirdi. Yolları yapmayı sürdüreceklerini su sorununu çözmek için yeni projeleri hayata geçireceklerini ve 50 yıldır çözülemeyen sorunları teker teker ortadan kaldıracaklarını açıklayan Başkan Zeydan Karalar köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız diye konuştu.

Üreticiye silaj hayvan yemi ve lavanta fidesi dağıtacaklarını da duyuran Başkan Zeydan Karalar halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

KÖYLERİ SUSUZLUKTAN KURTARMAK BANA NASİP OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Başkan Zeydan Karalar daha sonra  katılımcılar ve Feke halkıyla beraber Süphandere Köprüsünün açılışını gerçekleştirdi. Burada da bölge köylerinin muhtarları hizmetlerinden dolayı Başkan Zeydan Karalara teşekkür etti.

Süphandere Köyünde de halka seslenen Başkan Zeydan Karalar seçime çok uzun süre olmasına rağmen oy hesabı yapmadan ücra ilçelerin ücra köylerine geldiklerini hatırlattı. Onlarca köyü gezdiklerini ve sorunları yerinde gördüklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar halktan güç aldığını ve içme suyu projeleriyle bu kadar köyü susuzluktan kurtarmanın kendisine nasip olmasının bahtiyarlığını yaşadığını ifade etti.  Süphandere Köprüsü açılışında Zeydan Karalar misafirler ve yöre halkının coşkusu sevinci hizmetlerin ve müziğin etkisiyle doruğa çıktı.

Süphandere Köyünde üreticiye silaj hayvan yemi dağıtımı da yapıldı.

Başkan Zeydan Karalar açılışların yapıldığı köyler arasında yolculuk ederken hemen her köyde durup halkın sorunlarını dinledi sohbet ve istişare etti.

HİZMETLERE DEVAM EDİLECEK FEKE LAVANTA BAHÇESİ OLACAK

Başkan Zeydan Karalar son olarak Tapan bölgesindeki 9 köyden biri olan Tokmanaklı Köyünde bir köprünün açılışını daha gerçekleştirdi. Köy Muhtarı Osman Karakılçıkın teşekkür konuşmasının ardından halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar halkla seçimden seçime buluşan bir siyasetçi olmadığını anlatarak önümüzdeki yıl yol sorununu gidereceklerini vurguladı. Tokmanaklının yakında sağlıklı suya kavuşacağı müjdesini veren Başkan Zeydan Karalar Fekeye sadece su için şu ana kadar 25 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildirdi. Köprü sayısının da artırılarak ulaşımın rahatlatılacağını belirten Başkan Zeydan Karalar Fekede üreticiyi kadını güçlendirmeye devam edeceklerini Fekeyi lavanta bahçesi haline getirmeye kararlı olduklarının altını çizdi. Kadını güçlendirmeye ve kadınlar için kooperatifler kurmayı sürdüreceklerini bir kez daha dile getiren Başkan Zeydan Karalar Oy için değil halkım için buradayım dedi.

Açılış töreninin sonunda Başkan Zeydan Karaların onuruna ve günün hatıratına bir çınar fidanı dikildi.

ŞEHİT YAKINLARINI ZİYARET ETTİ

Başkan Zeydan Karalar iki gün boyunca Fekede köylerinde Kozanda çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bir gece konakladığı bölgede Kozan Belediye Başkanı Kazım Yazganla da bir araya gelen ve esnafla buluşan Başkan Zeydan Karalar şehit yakınlarının evlerini de ziyaret edip acıları olabildiğince paylaştı ve ihtiyaç halinde yanlarında olduğunu bildirdi.

MUHTARLARLA TOPLANTI

Başkan Zeydan Karalar bölgede görev yapan muhtarlarla da yemekte bir araya gelerek sorunları dinledi. Bürokratlarına bütün sorunları not aldıran Başkan Zeydan Karalar halkın taleplerine olanaklar doğrultusunda karşılık verileceğini bildirdi.

FEKE İLÇESİNE YAPILAN İÇMESUYU YATIRIMLARI

Lütfiye Ayşe BOYTOK Yatılı Bölge Okulu ve Şehit Yeter ŞENER Anadolu İmam Hatip Lisesi için 3.800 M su isale hattı

Akoluk Mahallesinde  2 Adet 30 m³ depo 1 adet Terfi Merkezi 1 Adet 100 m³ Depo ve 10.215 M su isale hattı

İncirci Esirmek Mevkiinde 1.816 M su isale hattı

Bozat Küme Evleri Mahallesinde        4.200 M su isale hattı

Toplam 3715670 TL harcanmıştır.

KISA VADEDE YAPILACAK İÇMESUYU YATIRIMLARI

Tokmanaklı Mahallesinde  1 Adet 100 m³ Depo ve 6.234 M su isale hattı

Toplam Maliyet 650.000 TL

DİĞER İÇMESUYU PROJELERİ

Gedikli

Göbelli Damderesi Ve Kozderesi Mevkiileri

Kaleyüzü Gaffaruşağı Musalar

Kovukçınar

Sülemişli

Gedikli

Keklikçi Kamışlı

Mansurlu Karacehennem

Gürümze Kayhan Mevkii

Bağderesi

Kozderesi

Toplam 10 adet depo ve 134.534 M su isale hattı  Maliyet 17.650.000 TL

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FTP ADRESİNDE

ftp://basin.adana.bel.tr/

18 Eki 2020 - 14:08 Adana- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Lider Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Lider Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi