- 05 Şubat 2020

Sarıçam Belediyesi depremzedelerin gönlünde taht kurdu.

Daha fazla hizmet daha fazla sosyal belediyecilik daha fazla istihdam ve daha fazla kültür/sanat sloganı ile hizmet veren Sarıçam Belediyesi ülke genelinde hissedilen merkez üssü Elazığ/Sivrice olan 68 şiddetindeki deprem sonrası tüm imkanları seferber ederek dayanışma örneği sergiledi.

mask

Sarıçam Belediyesi depremzedelerin gönlünde taht kurdu.

Uludağ: Depremzedelerin

Yardımına çok hızlı koştuk

Daha fazla hizmet daha fazla sosyal belediyecilik daha fazla istihdam ve daha fazla kültür/sanat sloganı ile hizmet veren Sarıçam Belediyesi ülke genelinde hissedilen merkez üssü Elazığ/Sivrice olan 68 şiddetindeki deprem sonrası tüm imkanları seferber ederek dayanışma örneği sergiledi. Bir ilçe belediyesi olan Sarıçamın hizmet araçları ve çadırlarını gören depremzedeler memnuniyetlerini dile getirdiler.

BU TÜR ACILAR BİR DAHA YAŞANMASIN

Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında AFAD ile işbirliği yaparak bölgeye ihtiyaç malzemesi ve ekip gönderdiklerini ifade eden Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ Ulusça hepimizi derin üzüntü içinde bırakan ve necip milletimizin bir kez daha kederde ve elemde nasıl kenetlendiğini ortaya koyan bu elim hadisede Sarıçam Belediyesi olarak elimizden gelen dayanışma gayretini ortaya koyduk. Kış günü kar ve soğukta acılar içindeki yurttaşlarımızın yardımına koştuk. Bu tür acıların bir daha yaşanmamasını Cenab-ı Allahtan niyaz ederiz dedi.

EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Deprem sonrası anında acil planı uygulamasına geçtiklerini belirten Başkan Bilal Uludağ öncelikle yardım olarak götürebilecekleri malzeme envarterini çıkarıp lojistik planlama ve personel ataması gerçekleştirdiklerini ifade etti. Depremin üzerinden 3 saat geçmesine rağmen ekiplerin hazır hale geldiğini de belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ 25 Ocak 2020 saat 01:00 itibari ile ekiplerimizi deprem bölgesine doğru yola çıkarttık. İmkanlarımız dahilinde en iyisini yapmaya çalıştık. Gönül isterdi ki daha fazla yardım götürebilseydik. Ama gördük ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün azametiyle necip milletimiz de yardım severliliği ile elinde olan tüm imkanları ile yardıma koşmuştu. Bundan sonraki süreçte bu verilerle her ne kadar tekrar olmasını arzu etmesek de acil eylem planımızı daha da hızlı ve işlevsel hale nasıl getiririz onu düşüneceğiz diye açıklamalarda bulundu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi