- 24 Ocak 2020

Başkan Avcı ve MV. Ayşe Sibel Ersoy'un gezileri ve açıklamaları

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy üreticilerin sorunlarını dinlediler teşkilat gezilerinde de kent ve ülke gündemine dair önemli mesajlar verdiler.

mask

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy üreticilerin sorunlarını dinlediler teşkilat gezilerinde de kent ve ülke gündemine dair önemli mesajlar verdiler.

Avcı:

Amerikalıdan insaf beklemiyoruz ama özellikle Adananın yönetimini üstlenenlerin çalışan sayısı yoğun olan Adana Büyükşehir Belediyesinin ve ASKİnin daha sorumlu davranmalarını bekliyoruz.

Ersoy:

Bu bölgede istikrarsızlıktan beslenme alışkanlığı devam eden sömürgeci güçlerin tuzaklarını ve oyunlarını bozmak zorundayız. İçe kapanamayız. Asıl gerçek şu ki bunun aksini savunmak aklın ve mantığın alacağı iş değildir

Adana işsizlik sorununun baskısı altında

Yarım kalan projeler devam etmeli

İçe kapanamayız

Tuzakları oyunları bozmak zorundayız

ADANA Milliyetçi Hareket Partisi MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MYK Üyesi Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy birlikte teşkilatları gezerek partililerle bir araya geldiler. Merkez ilçe Seyhan Yüreğir Sarıçam ve Çukurova ilçe teşkilatlarını ziyaret eden Avcı ve Ersoy kent ve ülke gündemiyle ilgili soruları cevaplandırdılar.

AVCI ADANANIN ORTAK SORUNLARINA VURGU YAPTI

Ziyaretler sırasında önemli mesajlar da veren Avcı Adanada 2.5 milyon insanın birlikte muhatap olduğu ortak sorunları bulunduğunu kaydetti. Kentte yaşayan vatandaşların altyapı ve ulaşım sorunlarından ciddi şekilde şikâyetçi olduğunu belirten Avcı Büyükşehir Belediyesinin bu konuda ciddi zafiyetleri var. Geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan şiddetli yağışlardan kaynaklı sorunların önemli bir kısmı bu alanlardaki eksikliklerden ve hazırlık yapılmamasından kaynaklanmıştır. Önceki dönemden kalan yatırımların projelerin hiçbir gerekçe üretilmeden mutlaka devam ettirilmesi gerekiyor. ifadesini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SORUMLULUK ÇAĞRISI

İşsizlik konusuna değinen Avcı Adana işsizlikten de kaynaklı sorunların baskısı altında. Bu bilinen bir gerçek. Buna rağmen Büyükşehir Belediyesinden ve ASKİden toplu işçi çıkışları seriye bağlanmıştır. Dahası üretimin durduğu Temsada bin 500 işçi tedirgindir. Şimdi de İncirlik Üssünde ABDli işverenin 424 çalışanı kapının önüne koyduğu bilgisi var. Tüm bunlar hepimizi üzmektedir. Amerikalıdan insaf beklemiyoruz ama özellikle Adananın yönetimini üstlenenlerin çalışan sayısı yoğun olan Adana Büyükşehir Belediyesinin ve ASKİnin daha sorumlu davranmalarını bekliyoruz. şeklinde konuştu.

ERSOY: İÇE KAPANAMAYIZ AKSİNİ SAVUNMAK AKIL İŞİ DEĞİL

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy da bir soru üzerine yaptığı değerlendirmede Türkiyenin izlediği dış politikanın makul ve mantıklı olduğunu vurguladı. Ersoy şunları söyledi:

Türkiye üç kıtada ayak izi bırakmış alın teri dökmüş bir medeniyetin mirasçısıdır. Irak Suriye sınır komşumuzdur Bize ne diyemeyiz. Hâlâ soydaşlarımızın yaşadığı aynı kıbleye yöneldiğimiz kardeşlerimizin olduğu ve Akdenizde tarihi antlaşmaya birlikte imza attığımız Libyaya sırtımızı dönemeyiz. Bu bölgede istikrarsızlıktan beslenme alışkanlığı devam eden sömürgeci güçlerin tuzaklarını ve oyunlarını bozmak zorundayız. İçe kapanamayız. Asıl gerçek şu ki bunun aksini savunmak aklın ve mantığın alacağı iş değildir.

AVCI VE ERSOY YZODA ÜRETİCİLERİ DİNLEDİLER

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı ve MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy teşkilat gezilerinin dışında ayrıca bir dizi ziyaretlerde bulundular. Avcı ve Ersoy bu kapsamda önce geçtiğimiz Aralık ayında şiddetli yağışlardan dolayı zarar gören üreticileri dinlemek için Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğanı ziyaret ettiler birlikte üreticilerin sorunlarını dinlediler. Aktarılan sorunları not alan Ersoy çözüm konusunda çiftçilere tercüman olacaklarını kaydetti.

--

MHP Adana İl Basın Bürosu 322 4581882

NOT: Bu gönderiyi istenmeyen ileti-spam olarak değerlendiriyorsanız lütfen tarafımıza e-posta yoluyla bildiriniz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi