- 20 Kasım 2019

“Çocuklarımıza güzelbir dünya bırakmalıyız”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Dünya bize atalarımızdan miras kalmadı çocuklarımızdan emanet aldık

mask

ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL BIR DÜNYA BIRAKMALIYIZ

ÇUKUROVA BELEDIYESI ÇUKUROVA KENT KONSEYI VE ADANA ÇOCUK HAKLARI KOMITESINDE YER ALAN KURULUŞLARIN IŞBIRLIĞI ILE DÜZENLENEN 1. ADANA ÇOCUK HAKLARI FESTIVALI BAŞLADI. FESTIVALIN AÇILIŞ TÖRENINDE KONUŞAN BAŞKAN SONER ÇETIN DÜNYA BIZE ATALARIMIZDAN MIRAS KALMADI ÇOCUKLARIMIZDAN EMANET ALDIK. ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL YAŞANABILIR BIR DÜNYA BIRAKMALIYIZ DEDI.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Dünya bize atalarımızdan miras kalmadı çocuklarımızdan emanet aldık şeklindeki Kızılderili atasözünü anımsatarak Çocuklarımıza güzel yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız ifadesini kullandı.

Çukurova Belediyesi ve Çukurova Kent Konseyinin Adana Çocuk Hakları Komitesini oluşturan sivil toplum örgütleriyle birlikte düzenlediği 1. Adana Çocuk Hakları Festivali başladı. Çukurova Belediyesi Orhan Kültür Merkezindeki festivalin açılışında çocuklar birbirinden güzel gösterilerle büyükleri adeta büyüledi.

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR

Festivalin açılış konuşmasını yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin çocuk hakları konusunda herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Günümüzde maalesef çocuklarla ilgili olumsuzlukların önüne geçilmediğini kaydeden Başkan Soner Çetin devletin etkin önlemler alması gerektiğini vurguladı. Başkan Soner Çetin Çukurova Belediyesi olarak çocuklarla ilgili ne yapmaları gerektiğini bildiklerini belirterek şöyle devam etti:

Çocuklarımız geleceğimizdir. Onlara güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız. Bir Kızılderili atasözü Dünya bize atalarımızdan miras kalmadı çocuklarımızdan emanet aldık diyor. Bu bilinçle hareket etmeli ve doğaya sahip çıkmalı çocuklarımızı korumalıyız. Burada çocuk hakları için çaba gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri var. Onlara teşekkür ediyorum. Özellikle engelli çocuklar için yaptıklarını çok önemsiyorum.

YETİŞKİNLERE ÇOCUK HAKLARI ANLATILDI

Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Kurucusu Çiğdem Akça ve Atlas Engelliler Spor Kulübü Başkanı Zehra Eruçar da konuşmalarında Türkiyede çocuk haklarına yönelik ihlaller üzerinde durdular.

Konuşmaların ardından çocuklar şiirler okudu gösteriler yaptı. Yetişkinlerin büyük beğeniyle izlediği gösteriler izleyicilerden alkış aldı.

Festival kapsamında daha sonra Yetişkinler İçin Çocuk Hakları semineri verildi. Seminerde Av. Ezgi Okuyucu Çocuk Hakları ve Örnek Uygulamalar Psikolog Aylin Şangün de Çocuk Psikolojisi ve Motivasyonu konularında bilgiler verdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi