- 05 Ekim 2019

Başkan Zeydan Karalar, “Bekle Türkiye, bekle dünya, eskiAdana dönüyor.”

Merkez Parktaki festival alanında yapılan ve renkli görüntülere sahne olan açılışta söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Adana lezzetin kentidir.

mask

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR BEKLE TÜRKIYE BEKLE DÜNYA ESKI ADANA DÖNÜYOR.

3. ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTIVALININ AÇILIŞI ADANA VALISI MAHMUT DEMIRTAŞ  ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR MILLETVEKILLERI BELEDIYE BAŞKANLARI KENT PROTOKOLÜ ILE YURT IÇINDEN VE YURT DIŞINDAN KONUKLARIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTI. BAŞKAN ZEYDAN KARALAR ADANA VALISI MAHMUT DEMIRTAŞA LEZZET FESTIVALINI DÜŞÜNÜP ÖNCÜLÜK ETTIĞI IÇIN ADANALILAR ADINA TEŞEKKÜR ETTI VE BEKLE DÜNYA BEKLE TÜRKIYE ESKI ADANA DÖNÜYOR DIYEREK GELECEĞE DAIR UMUDU ÇOĞALTAN COŞKULU BIR KONUŞMA YAPTI.

ADANADA YAŞAMAK LEZZETTİR

Merkez Parktaki festival alanında yapılan ve renkli görüntülere sahne olan açılışta söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Adana lezzetin kentidir. Bu kentte yaşamak lezzettir. Yemeklerimizdeki lezzetin arkasında yüreğimizdeki kardeşlik dayanışma ve sevgi vardır dedi.

LEZZET FESTİVALİ ADANA LEZZETLERİNİN TANITIMINDA BÜYÜK ROL OYNUYOR

Adananın lezzetleriyle büyüme şansı yakaladığını belirten Başkan Zeydan Karalar Adanamız 10 bin yıllık tarihinde Asurlardan Hititlerden Romalılardan Eti Türklerinden Selçuklulardan Osmanlıdan Cumhuriyete kadar lezzeti içinde barındırmış bir kenttir.

Bugün tüm bunları tanıtmak için Lezzet Festivalini yapıyoruz. Bu üçüncüsü Adananın o kadar çok zenginliği o kadar çok güzelliği var ki civarın Türkiyenin dünyanın bilmediği tanıtamadığımız tanıtmakta sıkıntı çektiğimiz o kadar çok güzellikleri var ki

İşte lezzet festivali sayesinde bunları tanıtma şansını yakalıyoruz. Ve zaten Adana bir festivaller kenti olmaya da başlamıştır. Şimdi ben her konuşmamda Adana lezzet diyarıdır Adana lezzetin kentidir derim. Türkiyede lezzetiyle öne çıkan başka şehirler de vardır ama Adana bir başka. Antep de Şanlıurfa ve Hatay da var tabii. 3 Ayı gerçekleştireceğiz inşallah. Antep Antakya ve Adana bu konuda başarıyla ilerliyor. Adana UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına gastronomide üye olma konusunda ciddi şekilde ilerliyor. Ne mutluluktur ki UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına Adananın alınması için başvurmak bana nasip oldu. Lezzet Festivali de UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olmamızda çok ciddi katkı sağlayacak diye konuştu.

BEKLE TÜRKİYE BEKLE DÜNYA ESKİ ADANA DÖNÜYOR

Adanada 3-4 yıldır çok güzel şeyler olmaya başladığını açıklayan Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: Adana artık adliyede olan kötü olaylarla değil lezzet festivali ve diğer güzel etkinliklerimizle anılmaya başlandı. Sağ olsun Sayın Valimiz. Ben huzurunuzda kendisine Adanalılar adına çok teşekkür etmek istiyorum. Bu festivali akıl eden başlatan önderlik eden ve bugüne kadar getiren Adananın gidiş yolunu tablosunu değiştiren tanınmasını sağlayan Sayın Valimize bu güzel festivale öncülük ettiği başlattığı için Adana adına şükranlarımı sunuyorum. Biz de tabii tipik bir Adanalı olarak Adana için canını feda etmeye hazır biri olarak her şeyi yapmaya hazırız yapıyoruz ve yapacağız. Bekle Türkiye bekle Dünya eski Adanaya dönüyor. Bekle Türkiye bekle dünya tarihi kimlikte lezzette edebiyatta ve bütün güzellikleriyle Adana geliyor. Sağ olun Sayın Valim bunların çoğu sizin sayenizde.

YÖNETİCİLERİN BU UYUMU ADANAYI UÇURUR

Konuşmaların ardından mutfak şov yapan ünlü şef Cüneyt Asan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş arasındaki uyumun ve birbirleri için sarf ettikleri güzel sözlerin Adanayı çok farklı yerlere taşıyacağına inandığını bunun diğer şehirlere örnek olması gerektiğini söyledi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi