- 30 Eylül 2019

Zeydan Karalar, “GEV, burs verdiği öğrencisinin siyasi kimliğini sorgulamaz.”

Öncelikle bir marka olan Altın Koza ismini yeniden festivale vermekle işe başladıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar Beni kırmayarak bu işi en iyi şekilde yapma noktasında yönetimde yer alan

mask

ZEYDAN KARALAR AYDINLIĞA REFAHA VE ILERIYE SANAT KÜLTÜR VE EĞITIMLE YÜRÜYECEĞIZ.

GÜNEY EĞITIM VAKFININ ÜNIVERSITE ÖĞRENCILERINE DESTEK AMAÇLI GÜZ KAHVALTISI GERÇEKLEŞTIRILDI

ZEYDAN KARALAR GEV BURS VERDIĞI ÖĞRENCISININ SIYASI KIMLIĞINI SORGULAMAZ.

ADANA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR GÜNEY EĞITIM VAKFININ GEV ÜNIVERSITE ÖĞRENCILERININ EĞITIMINE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA ATOSEV TESISLERINDE  DÜZENLEDIĞI GELENEKSEL GÜZ KAHVALTISINA KATILDI. ZEYDAN KARALARIN EŞI NURAY KARALAR ALTIN KOZA A.Ş. YÖNETIM KURULU ÜYELERI NEBIL ÖZGENTÜRK TIMUR SAVCI ILE GEV BAŞKANI HASAN BOĞA ILE VAKIF ÜYELERININ KATILDIĞI ETKINLIKTE KONUŞAN BAŞKAN ZEYDAN KARALAR ILK OLARAK GERIDE KALAN 26. ULUSLARARASI ALTIN KOZA FILM FESTIVALININ BIR DEĞERLENDIRMESINI YAPTI.

BİR MARKA OLAN ALTIN KOZA İSMİNİ YENİDEN KAZANDIRDIK

Öncelikle bir marka olan Altın Koza ismini yeniden festivale vermekle işe başladıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar Beni kırmayarak bu işi en iyi şekilde yapma noktasında yönetimde yer alan yönetimin dışında bize destek olan sanatçı kardeşlerimizi arkadaşlarımızı yürekten kutlamak istiyorum. Ödüllerin dağıtıldığı gece benim için gurur günüydü. Sanata ve sinemaya yaklaşımın nasıl olması gerektiğini gösterdi.

SİZLERİ SEVİNDİRDİĞİM İÇİN SİZDEN FAZLA MUTLUYUM

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kazanılmasıyla ilgili görüşlerini de paylaşan Başkan Zeydan Karalar Bir insanın seçim kazanması bir toplumu bu kadar sevindirir mi bu kadar mutlu eder mi  Ben sizleri sevindirdiğim  mutlu ettiğim için inanın sizden fazla mutluyum. Esasında bir memlekette demokraside 4 yılda bir seçim olur. Birisi kazanır kazanamayan kazanana destek olur saygı duyar. Ama bizim memleket  o kadar çok gerilmiş ki toplumun bir kesimi kendini o kadar yok sayılmış hissetmiş ki Nefessiz kalan yaşam alanının kalmadığını duyumsayan kesim kazandığında nefes aldığını hissederek çok sevinmiştir. Esasında bu gelinen noktada ortaya çıkan tablo hoş değil. Bir ülkede yapılan seçimlerde yenilen taraf yaşam hakkı kalmadığını düşünüyorsa kazanan kesim yeniden doğduğunu hissediyorsa bu çok iyi bir tablo değil diye konuştu.

ALTIN KOZADA SİYASET KONUŞMADIK

Sanatın da eğitimin de bir ülke için vazgeçilemeyecek olgular olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: Eğer bir ülke ileri gidecekse ülke aydın olacaksa ülke müreffeh olacaksa barış kardeşlik tesis edilecekse sanat ve doğru eğitime ihtiyaç vardır. Sanat ve kültür ve eğitim Ve dikkat edin biz altın kozayı icra ettik ama asla siyaset konuşmadık. Asla siyasi bir görüntü ortaya çıkarmadık. Festival mensup olduğum siyasal parti hakimiyeti altında gerçekleşmedi. Sanata ve kültüre siyaseti karıştırmadık. Bu tarzımız da her kesimin takdirini topladı.

GEV BURS VERDİĞİ ÖĞRENCİLERİN SİYASİ KİMLİĞİNİ SORGULAMAZ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün eğitime bakışını da aktaran Başkan Zeydan Karalar sözlerini şöyle tamamladı: Mustafa Kemal Atatürk Eğitim iyi kullanıldığında bir ülkeyi refaha aydınlığa ve ileriye götürür kötü kullanıldığında ise batırabilir diyor. Bu kadar önemli bir temel olguyu bizim iyi kullanmamız gerek. Türkiyede onlarca yüzlerce vakıf var ama bunların çoğu okuttukları çocukların bir siyasi görüşün ferdi elemanı olsun diye çabalıyor. Yani bir tarikat ya da bir mezhep veya bir siyasal görüş onların üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyor. Ama Güney Eğitim Vakfının  en önemli yönü de bu işte burada ortaya çıkıyor. Burs verdiği öğrencilerine ne siyasi kimliğini soruyor ne de kime oy verip vermeyeceğini. Eğitim böyle olur. Bizim amacımız da bu. Biz istiyoruz ki bu ülke demokrat bir ülke olsun ileri aydın bir ülke olsun. Müreffeh olsun barış içinde kardeşlik içinde yaşasın. Hukuk devleti olsun. Yani Mustafa Kemal Atatürkün kafasındaki ülke olsun istiyoruz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Lider Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Lider Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Adana Markaları

Lider Gazetesi, Adana ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 328 12 89
Reklam bilgi