Medical Point Hastanesi’nde nadir bir hormon bozukluğu nedeni olan böbrek üstü bezi tümörü, “Laporoskopik” kapalı yöntem ile ana toplardamar üzerinden başarıyla çıkartılarak hastanın tansiyon problemine kalıcı çözüm sağlandı.

Halı sektörüne yönelik ikili iş görüşmeleri Osaka’nın ardından Tokyo’da devam ediyor Halı sektörüne yönelik ikili iş görüşmeleri Osaka’nın ardından Tokyo’da devam ediyor

Medical Point Hastanesi’ne kontrol edilemeyen tansiyon sorunuyla başvuran hasta, sağlık ekibinin değerlendirmesi sonucunda, nadir görülen "Feokromositama" hastalığı tanısı aldı. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Serdar Soydinç, Endokrin Bölümü Uzm. Dr. Ümit Çınkır ve Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Gül, Prof. Dr. İbrahim Tayfun Şahiner ve Prof.Dr. Tahir Özer’in koordinasyonuyla etkili bir tedavi planı oluşturuldu.

Kardiyoloji, Endokrin ve Genel Cerrahi uzmanlarının işbirliğiyle yapılan ameliyat öncesi detaylı değerlendirme sonrasında, nadir bir hormon bozukluğu nedeni olan böbrek üstü bezi tümörü, “Laporoskopik” kapalı yöntem ile ana toplardamar üzerinden başarıyla çıkartılarak hastanın tansiyon problemine kalıcı çözüm sağlandı. Bu ameliyat sayesinde daha önce kontrol edilemeyen tansiyonu olan hastaya ameliyat sonrası tansiyon ilaçlarına gerek kalmayacak şekilde sağlığına kavuştu. Vücuttan yaklaşık 1cm’lik 4 küçük kesi vasıtasıyla gerçekleştirilen minimal invaziv cerrahi hastanın ameliyat sonrası sıfıra yakın ağrı ile çok hızlı bir şekilde iyileşmesi ve günlük hayatına dönmesine imkan tanıyor.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin, “Koordineli ve multidisipliner bir yaklaşımla hastalarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve sağlıkta tüm modern teknolojileri kullanarak hizmet sunmak temel ilkemizdir” dedi.

Kaynak: iha