MHP’DEN AKP’YE DEMOKRASİ DERSİ!

AKP Adana İl Başkan Yardımcısı İl Sekreteri Ali Sorar yine haddini aştı; 420 bin vatandaşın hür iradesini yok saymaya, Başkan Hüseyin Sözlü’yü de ‘işgalci’ göstermeye yeltendi.

MHP’DEN AKP’YE DEMOKRASİ DERSİ!

AKP Adana İl Başkan Yardımcısı İl Sekreteri Ali Sorar yine haddini aştı; 420 bin vatandaşın hür iradesini yok saymaya, Başkan Hüseyin Sözlü’yü de ‘işgalci’ göstermeye yeltendi.

--Hazımsızlığın sembolü haline gelen AKP’nin temsilcisine MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çalış yanıt verdi:

--“420 bin Adanalının helal oyları ile seçilmiş Sayın Sözlü bu sıfatı kullanabileceğin en son kişidir. İktidar partisine mensup olman, milletin partinize yetki vermediği makamlardaki kişileri ‘İŞGALCİ’ görme hakkını size vermez. Bu, başta mensubu olduğunuz partiyi 13 yıldır iktidarda tutan milli iradeye saygısızlık olur.”

--“Sayın Sözlü 420 bin Adanalının iradesi ve alın teridir. Emeğin, inanmışlığın ve samimiyetin haklı zaferidir. Millet iradesinin en büyük güç olduğunun en somut örneğidir.”

--“Her ne kadar hazmedemesen de, Adanalının kendi iradesi ile yetki verdiği başkanına sahip çıkacağından ve bu tarz söylemlerle, millet iradesini işgal etmeye çalışanlardan hesap soracağından şüphen olmasın.”

--“Son olarak başta Sayın İl Başkanımız ve tüm MHP Adana İl Teşkilatının seçilmişlerimizin yanında olduğunu ve onlara destek veren tüm Adanalıların hakkını savunacağını unutmamanı tavsiye ederim’’

MHP’DEN AKP’YE DEMOKRASİ DERSİ!

ADANA- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çalış, Adanalının sandığa yansıttığı iradeyi yok sayma cüretine yeltenen AKP Adana İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Ali Sorar’ın sosyal medya üzerinden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü “işgalci” şeklindeki çirkin nitelendirmesine çok sert yanıt verdi.

ALİ SORAR HADDİNİ AŞTI

Daha önce de ‘talimatlı olarak’ haddini aşan ifadelerle Başkan Sözlü’yü hedef alan Ali Sorar, bu sefer hem Adana’nın hür iradesini, hem de Başkan Hüseyin Sözlü’yü “İşgalci” göstermeye yeltendi. Sorar “94 yıl önce Adana düşman işgalinden kurtulmuş. Adana, bir kaç yıl sonra, şimdiki işgalcilerden kurtulunca ikinci kurtuluş dönemine girecek” şeklindeki tweetter hesabından yaptığı paylaşıma MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çalış, aynı sosyal medya üzerinden ders niteliğinde cevap verdi.

İÇİNDEKİ HEZEYAN DIŞA VURMUŞ

“Sayın Ali Sorar, ülkede kurtarılmış bölgelere sesin çıkmazken, kurtuluşun maneviyatına ermeni senden beklemek en kibar ifadeyle saflık olur” diyen Çalış, “Milletin kendi emeğiyle elde ettiği kurtuluşun yıl dönümünde, halkın iradesiyle seçilmiş başkana işgalci nitelendirmesi yapman iç dünyadaki hezeyanın dışa vurumu olmuş’’ ifadesini kullandı.

GEL SANA BİRAZ BİLGİ VEREYİM

“Gel sana biraz bilgi vereyim” başlığıyla açıklamasını sürdüren MHP’li Çalış devamla şunları söyledi:

“Türk Dil Kurumu’na göre 'İŞGALCİ' haksız yere ele geçiren kimseye denir. Yani 420 bin Adanalının helal oyları ile seçilmiş Sayın Sözlü bu sıfatı kullanabileceğin en son kişidir. İktidar partisine mensup olman, milletin partinize yetki vermediği makamlardaki kişileri ‘İŞGALCİ’ görme hakkını size vermez. Bu, başta mensubu olduğunuz partiyi 13 yıldır iktidarda tutan milli iradeye saygısızlık olur.”

BAŞKAN SÖZLÜ, 420 BİN ADANALININ İRADESİ VE ALIN TERİDİR

MHP’li Hasan Çalış açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:

“Bilmelisin ki, başta Sayın Sözlü ve tüm MHP mensupları, milletten aldığı yetki, sorumluluk ve desteğin farkındadır. Sayın Sözlü 420 bin Adanalının iradesi ve alın teridir. Emeğin, inanmışlığın ve samimiyetin haklı zaferidir. Millet iradesinin en büyük güç olduğunun en somut örneğidir. Her ne kadar hazmedemesen de, Adanalının kendi iradesi ile yetki verdiği başkanına sahip çıkacağından ve bu tarz söylemlerle, millet iradesini işgal etmeye çalışanlardan hesap soracağından şüphen olmasın. Son olarak başta Sayın İl Başkanımız ve tüm MHP Adana İl Teşkilatının seçilmişlerimizin yanında olduğunu ve onlara destek veren tüm Adanalıların hakkını savunacağını unutmamanı tavsiye ederim’’

Haber Videosu

0


HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.