ADANA FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜL GECESİ

25 Uluslararası Adana Film Festivali, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen büyük ödül töreni ile sona erdi.

ADANA FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜL GECESİ

En İyi Film Ödülü Sibel’in…

Başkan Sözlü, “Adana Film Festivali sonsuza kadar yaşayacak.”

 Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması sonuçlarının açıklandığı törene KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Gürsel Özyiğit, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sinema dünyasından çok sayıda ünlü isim, konuklar ve Adanalılar katıldı. Burcu Esmersoy ve Cem Karayel’in sunuculuğuNU üstlendiği gecede  En İyi Film Ödülü; Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti’nin yönettiği Sibel filmine verildi.

Adana İzleyici Ödülü’nü alan Kelebekler filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’e ve ekibine ödülünü veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kültürün ve sanatın başkenti Adana’da 25’incisinin gerçekleştirildiği Adana Film Festivali’nin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş da, kültür ve sanat şehri Adana’da; Adana Film Festivali’ni hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı’na, ekibine, sanatçılara ve Adanalılara teşekkür etti.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ

En İyi Film Ödülü: Sibel

En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik/Kelebekler

Yılmaz Güney Ödülü: Anons

Adana İzleyici Ödülü: Kelebekler

Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Karabey/İçerdekiler

En İyi Senaryo Ödülü: Tolga Karaçelik /Kelebekler

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Damla Sönmez/Sibel

En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri: Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar/Kardeşler

En İyi Müzik Ödülü: Mehmet Güreli/Dört Köşeli Üçgen

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Krum Rodriguez/Anons

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tuba Erdem/Dört Köşeli Üçgen

En İyi Kurgu Ödülü: Naim Kanat/Güvercin Hırsızları

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gizem Erman Soysaldı/İçerdekiler

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Emin Gürsoy/Sibel

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Gözde Mutluer/Kardeşler

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Seyit Nizam Yılmaz/Güvercin Hırsızları

SİYAD En İyi Film Ödülü: Banu Sıvacı/Güvercin

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun/Anons

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

En İyi Film Ödülü: Şüphe (Boening / Burning) (Yönetmen: Lee Chang-dong)

Jüri Özel Ödülü: Anons (The Announcement) (Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun)

Mansiyon Ödülü: Tarihe Barbar Olarak Geçmek Umurumda Değil (I Do Not Care If We Go Down In History as Barbarians / Îmi Este Indifferent Daca în Istorie Vom Intra Ca Barbari) (Yönetmen: Radu Jude)



HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.