MHP Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu

MHP 12. Olağan Kongresi'nde geçen hafta seçilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri bugün yaptıkları ilk toplantıda Başkanlık Divanı'nı belirledi.

MHP Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın ardından yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK), bugün parti genel merkezinde Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

TOPLANTIDA YENİ BAŞKANLIK DİVANI BELİRLENDİ

Buna göre, Başkanlık Divanı'na Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Erzurum Milletvekili Kamil , İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Aydın Milletvekili Deniz Depboylu ile Yaşar Yıldırım ve Sefer Aycan'dan oluşan 7 yeni isim girerken İstanbul milletvekilleri Edip Semih Yalçın ve Celal Adan ile Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya ile Sadir Durmaz yerini koruyan isimler oldu.

Kurultay öncesi Genel Sekreterlik görevinde bulunan İsmet Büyükataman, aynı görevi sürdürecek.

Bu arada Mustafa Hidayet Vahapoğlu ile Fatih Çetinkaya da partinin genel sekreter yardımcıları oldu.

MHP'nin yeni Başkanlık Divanı'na üç isim Parlamento dışından girdi. Yaşar Yıldırım, Sefer Aycan ve Sadir Durmaz dışındaki Başkanlık Divanı üyeleri ise halen milletvekili olarak görevini yürütüyor.

Başkanlık Divanı'nın tek kadın üyesi ise Aydın Milletvekili Deniz Depboylu oldu. Psikolojik Danışman olan Depboylu, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü mezunu. Depboylu, evli ve iki çocuk annesi.

Divan üyeleri arasında görev dağılımının Pazartesi günü yapılacağı öğrenildi.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

BAHÇELİ'NİN A TAKIMI BELLİ OLDU

'nin yeni Başkanlık Divanı belirlendi. Başkanlık Divanı'nda 7 yeni isim yer aldı.

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın ardından yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK), parti genel merkezinde Genel Başkan başkanlığında ilk toplantısını yaptı.

Başkanlık Divanı'nda 7 yeni isim yer aldı. 

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

CELAL ADAN / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Celal Adan, 10 Eylül 1951'de Ağrı Tutak'ta doğdu. Baba adı Temur, anne adı Fatma'dır. Orman Yüksek Mühendisi; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini bitirdi. 21 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Celal Adan, Plan ve Bütçe Komisyonu, Adalet Komisyonu ve Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyeliği yaptı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Adan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

DENİZ DEPBOYLU / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

7 Haziran 1968'de Aydın'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Hüsniye Fatma'dır.

Psikolojik Danışman; Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünü bitirdi.

Sağlık Bakanlığında ve Milli Eğitim Bakanlığında çeşitli kademelerde görev yaptı. Nazilli Kent Meclisi Yürütme Kurulu Üyeliği ve Kadın Meclisi Başkanlığı, Nazilli Belediyesi Meclis Üyeliği ve Nazilli Belediye Meclisi Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

Depboylu, evli ve 2 çocuk annesidir.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

EDİP SEMİH YALÇIN / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

26 Mart 1958'de Sivas Gemerek'te doğdu. Baba adı Kamuran, anne adı Zekiye'dir.

Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Türk İnkılâp Tarihi Enstitüsünde, doktorasını Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı. Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde yardımcı doçent, doçent ve profesör oldu.

Dekan Yardımcılığı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilim, fikir ve siyasete dair 14 kitabı, 49 makalesi bulunmaktadır.

24. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçildi. Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) ve Milli Savunma Komisyonu Üyeliği yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yalçın, evli ve 4 çocuk babasıdır.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

EMİN HALUK AYHAN / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

14 Kasım 1957'de Denizli Güney'de doğdu. Baba adı Hüseyin Rifat, anne adı Sıdıka'dır.

Ekonomist; Ege Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. York Üniversitesinde Ekonomi ve Sağlık Ekonomisi, Colorado Ekonomi Enstitüsünde İnsan Kaynakları ve Risk Yönetimi, New York College of Insurance'ta Hayat ve Sağlık Sigortası eğitimi gördü.

DPT Planlama Uzmanı olarak kamu maliyesi, ödemeler dengesi, tarımsal destekleme alanlarında çalıştı. Sağlık Bakanı ve Başbakan Yardımcısı danışmanlıklarında bulundu. Özelleştirme İdaresinde Daire Başkanlığı; Şeker Kurulu, Türk Akreditasyon Kurulu, Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, İGEME Yönetim Kurulu Üyeliği; İGEME Genel Sekreterliği, Dış Ticaret Müsteşar Yardımcılığı ve Başbakanlık Konut Müsteşarlığı görevlerinde bulundu.  Genel Başkan Başdanışmanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Çeşitli konularda yayınlanmış yazı ve çalışmaları bulunmaktadır.

23 ve 24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı.

İngilizce bilen Ayhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

FETHİ YILDIZ / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İZZET ULVİ YÖNTER

11 Mayıs 1976'da Afyonkarahisar Emirdağ ilçesinde doğdu. Baba adı Cevdet, anne adı Ayşe Dudu'dur.

Kamu Görevlisi; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Gazi ve Anadolu üniversitelerinde iktisat doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda Müfettiş olarak çalıştı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yönter, evlidir.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

KAMİL AYDIN / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

25 Mart 1963'te Erzurum'da doğdu. Baba adı Kemal, Anne adı Zülfiye'dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü derece ile bitirdi. Yüksek lisansını Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamladı. İngiltere Warwick Üniversitesinde ikinci yüksek lisans ve doktorasını "Kültürel Çalışmalar" alanında yaptı.

Atatürk Üniversitesinde; Yüksek Okul Müdürlüğü, Üniversite Senato Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Etik Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

1986 yılında Fullbright Bursuyla, Dil Öğretimi Yeterlilik Sertifikası, 1998 yılında İngiltere Norwich Üniversitesi East Anglia İngiliz Kültür Araştırmaları Sertifikası ve 2003 yılında Washington, ABD Amerikan Kültür Araştırmaları Sertifikası aldı.

Medya, Kültür, Eğitim, Uluslararası İlişkiler, Sanat ve Edebiyat alanlarında çeşitli ödüllü proje, eserleri ve araştırmaları bulunmaktadır.

25 ve 26. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 26. Dönem Milli Savunma Komisyonu ile Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği ve Azerbaycan Dostluk Gurubu Üyesi görevlerini üstlendi

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı​

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

MEVLÜT KARAKAYA / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

15 Ağustos 1963'te Ankara'da doğdu. Baba adı Aşir, anne adı Hatice'dir.

Akademisyen; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yaptı, aynı alanda doçent ve profesör unvanlarını aldı. ABD'de Indiana ve Purdue üniversitelerinde 3 yarıyıl eğitim aldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yaptı.  Başkanlık Divanı Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Karakaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

MUSTAFA KALAYCI / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

7 Ağustos 1960'ta Konya Üçpınar'da doğdu. Baba adı Kerim, anne adı Nuran'dır.

Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünü bitirdi.

Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Denetçilik ve Başdenetçilik, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) İbra Kurulu Üyeliği, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Danışmanlığı ve Başbakan Başmüşavirliği, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, Devlet Denetim Elemanları Derneği ve Yüksek Denetim Elemanları Derneği Üyesi oldu.

23 ve 24. Dönemde Konya Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi olarak görev aldı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Kalaycı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

SADİR DURMAZ / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Sadir Durmaz, 15 Temmuz 1963'te Kırşehir Çiçekdağı ilçesinde doğdu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitiren Durmaz, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. Müfettiş, daire başkanı, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük görevlerini de yürüten Durmaz'ın birçok gazete ve dergide makaleleri yayımlandı. Durmaz, 24. dönem Yozgat Milletvekili seçilen Durmaz, aynı zamanda partisinin genel başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Durmaz, evli ve 2 çocuk babası

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

YAŞAR YILDIRIM / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Yıldırım, 1956 yılında Kızılcahamam'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Kızılcahamam'da tamamladı. Yüksek tahsiline Ankara Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü'nde devam etti. Çeşitli sosyal derneklerde görev aldı. 1980 yılında Ülkü Ocakları Derneği genel başkanlığını yaptı. Gazete ve dergilerde yazılar yazdı. 1994 seçimlerinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığına seçildi. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği'nin kurucu başkanlığını yaptı. 2000-2002 yılları arasında  Ankara İl Başkanlığı görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

SEFER AYCAN / GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Sefer Aycan, 1963 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Uzmanlık Eğitimi aldı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı görevlerinde bulundu.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İSMET BÜYÜKATAMAN / GENEL SEKRETER

22 Aralık 1953'te Amasya Merzifon'da doğdu. Baba adı Tevfik, anne adı Kadriye'dir.

Eğitimci; Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonunda çeşitli görevlerde bulundu. Bursa Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı.  Bursa İl Başkanlığı, MHP Genel Başkan Yardımcılığı ve MHP Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Halen MHP Genel Sekreteridir.
23 ve 24. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi.

Orta düzeyde İngilizce bilen Büyükataman, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

İşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

MUSTAFA HİDAYET VAHAPOĞLU / GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Mustafa Hidayet Vahapoğlu, 17 Nisan 1956 tarihinde İskilip / Çorum'da doğdu.

Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde, lisans üstü eğitimimi Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, doktora eğitimimi Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (Eğitim Yönetimi-Teftişi,Planlaması) yaptı. Ayrıca 2000'de Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. Silahlı Kuvvetler bünyesinde açılan muhtelif kurslara katıldı.

1979-2007 yılları arasında Jandarma Genel Komutanlığı başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kurum ve karargahları ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinde görev yaptı.Kıdemli Albay rütbesinde iken, 7 Mayıs 2007 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinden 23.Dönem Milletvekili adayı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğindeki görevinden kendi isteği ile emekli oldu.

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Çorum ilinden 2. Sıra Milletvekili adayı oldu.Seçim sonrasında Genel Başkan Bahçeli tarafından başdanışman olarak görevlendirildi. 8 Kasım 2009 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 9.Olağan Büyük Kurultayı'nda Merkez Yönetim Kuruluna seçildi. 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Büyük Kurultayı'nda Merkez Yönetim Kuruluna tekrar seçildi.21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

30 Mart 2015 tarihinde yapılan MYK toplantısında MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendi.

Vahapoğlu evli olup, iki çocuk babasıdır.

 

İşte Bahçeli'nin yeni A Takım

ıİşte Bahçeli'nin yeni A Takımı

FATİH ÇETİNKAYA / GENEL SEKRETER YARDIMCISIHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.