Sivil Toplumda İyi Yönetişim Eğitimi Mezunlarını Verdi

Adana Kent Konseyi iyi yönetişim ve yaşam kalitesini geliştirmede önemli bir adım attı!

Sivil Toplumda İyi Yönetişim Eğitimi Mezunlarını Verdi

Faaliyetlerini Boğaziçi Üniversitesi Vakfı bünyesinde yürüten ve kâr amacı gütmeyen Argüden Yönetişim Akademisi, Adana Kent Konseyi işbirliği ile düzenlediği ‘Sivil Toplumda İyi Yönetişim Sertifika Programı’nın ilk mezunlarını verdi.

Katılımcı demokrasinin yapı taşı olan sivil toplumu yetkinleştirmeyi hedefleyen eğitim ilk kez Adana’da gerçekleştirildi. Faaliyetlerinde demokratik katılımın yaygınlaştırılması ve çok aktörlü yönetişim anlayışını benimseyen Adana Kent Konseyi, eğitime ev sahipliği yaptı.

Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleşen mezuniyet töreninde yerel yönetimler ve kamu kurumlarının liderlerinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Genel Sekreter Ekrem Aslan, Argüden Yönetişim Akademisi Kurucusu Dr. Yılmaz Argüden ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Ilgaz katıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi eğitime verdiği desteklere devam ediyor

Törende açılış konuşmasını yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, toplumların gelişmesinin yolunun birey ve kurumların gelişmesinden geçtiğini vurguladı. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sivil toplumun ve kamunun daha fazla yetkinleşmesi için desteklerini devam ettirecekleri haberini paylaştı.

Programın zengin içeriğinden ve sonuçlarından bahseden Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ; Eylül ayında başlayan eğitim, beş hafta içinde toplam 11 günde tamamlanmıştır. 300'ü aşkın başvuru arasından titizlikle seçilen katılımcılarımız, Türkiye'nin önde gelen akademisyenleri, sivil toplum ve kamu liderlerinin verdiği derslerle sivil toplumda iyi yönetişimin incelikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olduklarını söyledi.

Birlikte, Adana'da bir ilki gerçekleştirdiğimiz Argüden Yönetişim Akademisi'ne bir kez daha teşekkür etti.. Bu vesileyle, çalışmalarımıza her zaman inanan ve tam destek veren Adana Büyükşehir Belediyesi'ne, ilçe belediyelerimize ve bu eğitimi önemseyen tüm STK temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Belediyesi'ne ,İlçe Belediyelerimize ve bu eğitimi önemseyen tüm STK temsilcilerine teşekkürlerini iletti.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.