MHP’li Varlı’dan Sulama Birliği çıkışı!

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Sulama Birlikleriyle ilgili yasa değişikliği tasarısına itiraz ederek, yeniden görüşülmesi çağrısında bulundu.

MHP’li Varlı’dan Sulama Birliği çıkışı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Muharrem Varlı,

Sulama Birlikleri ile ilgili yasa değişikliği tasarısına karşı olduklarını bir kez daha tekrarladı.

MHP GRUBU ADINA KONUŞTU

TBMM Genel Kurulu'nda, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı görüşmelerinde MHP Grubu adına söz alan MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Sulama Birlikleri’nin DSİ’ne veya yerel yönetimlere bırakılmasına karşı olduklarını bir kere daha tekrarladı.

“GRAND TUVALET GELECEK”

Varlı, “Sayın Bakan diyor ki. ‘Biz sulama birliği başkanlarını görevden alacağız yani tüzel kişiliği bitti miydi yerine bir memur tayin edeceğiz.’ Arkadaşlar, gece on ikide su olmadığı zaman benim çiftçi arkadaşım sulama birliği başkanını arar ve ona ulaşır, gece üçte arar ve ona ulaşır; sulama birliği başkanı da personeli vasıtasıyla veya kendisi bizzat giderek o yöredeki su sıkıntısını çözer, çözmeye çalışır en azından. E, ben şimdi senin atayacağın memura -sabah sekiz akşam beş, grand tuvalet gelecek- nerede ulaşacağım, nasıl ulaşacağım? Allah rızası için bana bunu biriniz izah etsin.” çıkışı yaptı.

ÖZELLİŞTİRME TUZAĞINA DİKKAT ÇEKTİ

Ayrıca, yasa değişikliği tasarısının su varlıklarının özelleştirilmesine de yol açabileceği endişesini paylaşan Varlı, “Yasadaki 8'inci maddenin ek 11 ve ek 12'si. Buna Komisyonda da itiraz etmiştim burada da itirazımı gündeme getiriyorum. Bu 8'inci maddenin ek 11 ve ek 12'nci maddelerinin metinden çıkartılması lazım. Önergemizi de bu şekilde vereceğim zaten. Neden? Çünkü burada ucu özelleştirmeye varabilecek kadar açık bir şey var. Bunu kanunla açık hâle getirmemiz lazım ya da bu metinlerin, 11 ve 12'nin 8'inci maddeden çıkartılması lazım.” ifadesine yer verdi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA HASSAS”

Tasarının komisyona geri çekilmesi talebinde bulunan MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, bu konuda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bazı hassasiyetlerini duyduklarını ifade ederek, “Bizim keşke Cumhurbaşkanına bunu anlatma fırsatımız olsaydı. Ben inanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızı da bu konuda ikna edebilirdik. Burada oturan bütün AK Parti’li değerli milletvekili arkadaşlarımın vicdanına sesleniyorum, Komisyon Başkanının vicdanına sesleniyorum, Bakanlığın vicdanına sesleniyorum. Gelin, bu sulama birlikleriyle ilgili konuyu yeniden gündeme alalım, yeniden değerlendirelim.” diye konuştu.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.