MHP KURULTAYI’NA ADANA KEBABI DAMGA VURDU

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Kurultayı’nın gerçekleştirildiği Arena Kapalı Spor Salonu önünde kurduğu stantlarda kurultaya gelen misafirlere Adana kebabı ikram etti.

MHP KURULTAYI’NA ADANA KEBABI DAMGA VURDU

MHP’NİN KONGRESİNDE YÜZBİNLERCE ÜLKÜCÜ TEK YÜREK OLDU!

MHP 12. OLAĞAN KURULTAYI’NDA ADANA KEBABI

MHP’nin “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” sloganıyla yaptığı 12. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda yapıldı

Milliyetçi ve üretken belediyeciliğin Türkiye’deki en güzel örneğini sergileyen Adana Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Kurultayı’nın gerçekleştirildiği Arena Kapalı Spor Salonu önünde kurduğu stantlarda kurultaya gelen misafirlere Adana kebabı ikram etti.

ON BİNLERCE ÜLKÜCÜYE KEBAP ve TATLI İKRAM EDİLDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda ‘Milli Duruş Şuhedaya Vefa Millete Beka’ temalı MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı’nı Adana kebabı ile lezzetlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi, kurultaya katılmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen Milliyetçi Ülkücü Hareket’in on binlerce gönüllüsünü kebap şalgam ikilisi ve ardından Adana’nın meşhur halka tatlısı ile buluşturdu.

MHP'nin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin tek aday olarak katıldığı 12. Olağan Kongresi başladı. Kongrede ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu. Daha sonra kürsüye çıkan Bahçeli, "Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi. Bahçeli tek başına girdiği seçimde 1167 delegenin oyuyla 9'uncu kez genel başkan seçildi.

MHP’nin “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” sloganıyla yaptığı 12. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda yapıldı

Kırmızı-beyaz renkli görsellerle süslenen salonda, sahnede kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in büyük posterleri asıldı. Salonda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posteri ise yer almadı.

Salona, “MHP’nin Sevdası, Milletin Bekası”, Vatanımız Var Olsun”, “Yüreğin, Vatan Olsun”, “Milliyetçi Harekat, Beka İçin Var elbet” ve “Beka için El Ver” pankartları dikkat çekti.

Kongre salonunda güvenliği Ülkü Ocaklarından gençler yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kongre salonuna, başlangıç saati olarak duyurulan saat 10.00’dan önce giriş yaptı. “Türkmen Beyi, Türkiye Seninle Duyuyor” sloganı ile karşılanan Bahçeli, kendisi için oluşturulmuş koridorda kurt işareti yaparak salonu selamladı. Bahçeli’nin salonu selamlaması sırasında da “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atıldı.

Kongre Divan seçimiyle başladı. Divan Başkanlığına MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın getirildi. Kongre İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile açılırken daha sonra Afrin operasyonunda hayatını kaybeden askerler için Kur-an’ı Kerim tilaveti okundu.

ERDOĞAN’DAN ‘CUMHUR İTTİFAKI’ MESAJ

Kongrede ilk okunan mesaj Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mesajı oldu. Mesajında MHP’nin kurucusu Alperaslan Türkeş’i de anan Erdoğan şunları söyledi:

“Türkiye’nin en köklü siyasi geleneklerinden birini temsil eden MHP, 15 Temmuz darbe teşebbüsü başta olmak üzere terörle mücadele ve bekamıza yönelen saldırılarla mücadele, milli birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz her dönemde devletimizin ve demokrasimizin yanında saf tutmuştur.

Kongreye AK Parti’yi temsilen Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mahir Ünal, Harun Karaca, Grup Başkanvekili Naci Bostancı ile Meclis Anayasa Komisyonu Üyesi Mustafa Şentop katıldı. Demokrat Parti’den ise Genel Başkan Yardımcısı Nuri Efe kongrede yer aldı.

BAHÇELİ: ADAYIMIZ ERDOĞAN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12. Olağan Kongresinde yaklaşık 1 saat süren bir konuşma yaptı. “Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan” diyen CHP ve İYİ Parti’ye ağır sözlerle yüklendi. İsim vermeden İYİ Parti kurucularına seslenen Bahçeli, “Unutmayınız bir kere satan yine satar” dedi. CHP’nin Atatürk’ün kurduğu siyasi parti ile bağı kalmamış hayırsız bir mirasyedi olduğunu iddia eden Bahçeli, “MHP yürür, CHP sürünür, MHP yapar, alayı birden ölü balık gibi bakar” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasında öne çıkan mesajları şöyle oldu:

KURULTAY BEZİRGANLARINDAN KURTULDUK:

 1 Kasım 2015 tarihinden hemen sonra yaşanmadık rezalet kalmadı. 10 Ocak 2016’da dedik ki, 12’inci Olağan Büyük Kurultayımızın tarihi 18 Mart 2018’dir. Sabırla, akılla, cesaretle, dirayetle iki yılı aşan bir süreyi geride bırakıp 18 Mart 2018’e geldik mi? Geldik. Siz söyleyiniz; sözümüzü milim ödün vermeden tuttuk mu? Milli duruşumuzun, milliyetçi irademizin gereğini yaptık mı? Kurultay bezirgânlarından, sırtımızdaki kamburlardan, içimizdeki safralardan kurtulduk mu?

BİR KERE SATAN YİNE SATAR:

12’inci Olağan Büyük Kurultayımıza gelesiye kadar ne kadar kepazelik, ihanet, skandal, travma varsa maruz kaldık. Hamd olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık, oyunları tümden bozduk. Unutmayınız bir kere satan yine satar. Vefasızlık imansızlıktır, ihanete iltifat ve ihtiramdır. Bir kere ihanetle bin kere ihanet arasında hiçbir fark yoktur. Kulu kandıranlar, Allah’ı nasıl kandıracaklar? Bozuk para cep deler, bozuk insan kalp deler, bozgun kafilesi ise sonunda elenip, silinip layık olduğu çöplüğe gider ve de gitmiştir.

 ‘TABANDA İTTİFAK YOK’ İDDİALARINA YANIT:

 2019 yılı üç siyasi olaya sahne olacaktır. Bunlardan ilki Mahalli İdareler Seçimleridir. Mevcut belediyelerimizi muhafaza ederek üstüne maksimum ilaveler yapacağız. Geçtiğimiz Salı günü sabaha karşı kabul edilen, ardından Sayın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan İttifak Yasası’nın ruh ve doğasına muvafık şekilde hareket edeceğiz. Cumhur İttifakının siyasi kaygı ve polemiklerle zedelenmesine yerel ve genel düzeyde müsaade etmeyeceğiz. Tabanda ittifak yok sözlerini elimizin tersiyle iteceğiz. Çünkü bizde taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır, işte bu salondadır, hamd olsun dimdik ayaktadır. Soruyorum sizlere; Cumhur İttifakı’na destek veriyor musunuz? (Evet)

ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN:

 Milliyetçi Hareket Partisi 3 Kasım 2019’da çarpık tahmin, çürük tuzak, çorak tertipleri yıkarak TBMM’de çok güçlü bir şekilde temsil edilecektir. Tüm hazırlıklarımız ittifakın ilke ve esaslarına göre planlanıp uygulanacaktır. Cumhurbaşkanı seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır. Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük Cumhur İttifakını çatlatamayacaktır. Fitne yayanlar, geçmişte sen onu söylemiştin, o bunu söylemişti diyenler, ala ala ancak havalarını alacaklar, kirli avuçlarını yalayacaklardır.

5 YIL SÜRESİNCE DESTEĞİMİZ SÜRECEK:

2019 yılını takip eden beş yıl süresince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla yerleşip kökleşmesi için verdiğimiz destek, üstlendiğimiz sorumluluk, gösterdiğimiz açık tavır samimiyet ve sürekliliğini koruyacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin başından sonuna içindedir, Türkiye’nin sistemsel yapılanmasında üzerine düşeni demokratik ölçülerde yerine getirecektir.

TÜRKLER-KÜRTLER ARASINA NİFAK SOKMAK HIYANETTİR:

Türk milleti muazzam bir hazine, bin yıllık kardeşliği esas alan, ayrım ve ayrımcılık kabul etmeyen ulu bir çınardır. Türkler ve Kürtler arasına nifak sokmak şerefsizliktir, hıyanettir, büyük bir kötülüktür. Kürt kökenli kardeşlerimi dışlayan bir millet gerçeği olamayacaktır. Türklük ise Türkiye ve Türk milletinin ana omurgası, ana iskeletidir.Bozkurt işareti, doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olan aziz Türk milletinin tarihi sembolüdür. Bu sembolü yapan askerlerimizin cezalandırılmasını isteyenler ya hain ya da müstevlilerin geride kalan tortuları, bugünkü torunlarıdır. PKK’lı hainler, aslında en büyük kötülüğü Kürt kökenli kardeşlerimize yapmışlardır. Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kürt kökenli kardeşlerimiz, ortak geleceğimizin ayrılıkta ve ayrışmada değil, ortak değerler etrafında birleşme ve bütünleşmede olduğunu görmüşler, hainlere kapılarını sürgülemişlerdir.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.