MHP KADIN KOLLARI YÖNETİMİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Adana Kadın Kolları Başkanı Ekonomist Dudu Yaşar, Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını yaptı.

MHP KADIN KOLLARI YÖNETİMİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Toplantıda, MHP Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar, Kadın Kollarının görev ve yetkileri hakkında yönetimi bilgilendirdi. Yaşar "Türk Milleti'nin tarihin her döneminde kadına verdiği önem ve ona atfettiği statüye uygun olarak, başta eğitim seviyelerinin yükseltilmesi olmak üzere her bakımdan gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunmaktır. MHP’li kadınların öncelikli görevi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatan ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile demokratik ve laik yapısını, her türlü yıkıcı ve bölücü akıma karşı korumaya ve güçlendirmeye çalışmaktır“ dedi.

MHP Kadın Kolları Başkanı Ekonomist Dudu Yaşar, Türk Kadını tarafından öğrenilmesi ve benimsenmesine yönelik faaliyetlerde bulunmak için Adana genelinde çok ciddi çalışmalar yürüterek birçok projeye imza atacaklarını belirtti. Yaşar, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları’nın amacına değinerek, “Türk Kadınının, Türk Milleti'ne mensubiyetten gurur duyan ve ona derin bir sevgi ve saygı ile bağlı bulunan, demokrasiyi bütün kurum ve kuralları ile yerleştirmeyi hedef edinen, hukukun ve millet iradesinin üstünlüğüne inanan, adalet ve hakkaniyeti dayanan bir sosyal düzen öngören, herkesin kanun önünde eşitliğini savunan, Din ve vicdan hürriyetinin kutsallığına inanan, gelenek ve göreneklerine bağlı ve bu değerleri geliştirmeyi görev bilen, bir anlayışa sahip olarak, toplumda hak ettiği statüye uygun bir konuma yükselmesine katkı sağlamaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları, bu amaçlara ulaşmak için parti tüzük ve programında yer alan ilkeler ile Milliyetçi, Ülkücü tanımında ifadesini bulan, tutum ve davranışlarda bulunmak hedefine yürümek azim ve kararındadır” diye konuştu.HABERE AİT RESİMLER

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.