Korkmadan Gülümse Projesi"Nin Açılışı Gerçekleşti

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Devletimiz sağlık hizmetlerini anayasamızın öngördüğü şekilde yerine getirme gayretindedir dedi.

Korkmadan Gülümse Projesi

Adana Valisi  Mahmut Demirtaş, "Devletimiz sağlık hizmetlerini anayasamızın öngördüğü şekilde yerine getirme gayretindedir" dedi.

Güney  Adana Kalkınma Projesi kapsamında,  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Korkmadan Gülümse" projesinin açılışı Vali  Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleşti.

Projenin açılışında konuşan Vali Demirtaş, Güney  Adana Kalkınma Projesi kapsamında hazırlanan "Korkmadan Gülümse" projesinin açılışına katılan tüm konukları sevgiyle ve saygıyla selamladığını dile getirdi.

Anayasada geçen "Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir" maddesini hatırlatan Vali Demirtaş, "Devletimiz sağlık hizmetlerini anayasamızın öngördüğü şekilde yerine getirme gayretindedir. Son 15 yılda hükümetimizin ve devletimizin gerçekleştirdiği devasa yatırımlarla sağlık alanında çok ciddi mesafeler kat edilmiş; sağlıkta değişim ve dönüşüm yaşanmıştır. Bir bir açılışı gerçekleştirilen ve geçtiğimiz günlerde ilimizde de hizmet vermeye başlayan şehir hastaneleri, bu hizmetlerin son büyük halkasıdır. Devletimizin ve hükümetimizin şefkat eli, her daim engelli kardeşlerimizin ve onların ailelerinin üzerindedir. Valilik olarak bizlerde engelli kardeşlerimize sağlanan imkanların artırılması, çeşitlendirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" diye konuştu.

Vali Demirtaş, engellilerin sosyal hayata katılımı, yaşam kalitesinin artırılması için tedbirlerin alınmasının sosyal devlet olmanın ilk ve en önemli kuralı olduğunu belirterek, "İşte tam da bu sebeple, Güney  Adana Kalkınma Projesi kapsamında "Korkmadan Gülümse" projesini hayata geçiriyoruz. Genel anlamda sağlık, özel anlamda ağız ve diş sağlığı açısından en dezavantajlı kesim olan zihinsel engelli kardeşlerimize dokunuyoruz. Onların yaşam kalitesini artırmak için işe, ağız sağlığı ile başlıyoruz. Engelli kardeşlerimizin ameliyathane ortamlarında anestezi ile diş tedavilerini gerçekleştireceğiz. Diş hastanemize gelmek için ulaşıma dair sıkıntıları olanları evlerinden alıp tedavi sonunda evlerine bırakacağız" ifadelerini kullandı.

Vali  Mahmut Demirtaş, her vatandaşın, kendileri için değerli ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, "Biz yaratılanı, Yaradan'dan ötürü seven bir anlayışın, bir inancın mensuplarıyız. Vatandaşlarımızın her biri her alanda olduğu gibi, sağlık hizmetlerinde de hizmetin en güzeline, en özeline layıktır. Din, dil, ırk, mezhep, meşrep ayrımı yapmadan hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Güney  Adana'da yüreğine dokunmadığımız bir kardeşimiz, kapısını çalmadığımız tek bir hane bırakmayacağız. Sağlıkta, eğitimde, emniyette, istihdamda şehrimizin kendi içindeki gelişmişlik farklılıklarını hep birlikte, el ele vererek ortadan kaldıracağız. Hem beşeri kalkınmayı hem de fiziksel kalkınmayı Güney  Adana Kalkınma Projesi ile mutlaka başaracağız. Biz karanlığa bir mum yaktık, yaktığımız bu mumla tüm Güney  Adana'yı aydınlatacağız. Hep birlikte daha aydınlık günleri yaşayacağız. Bizler, çocuklarımızla, torunlarımızla, eşimizle, dostumuzla, komşularımızla  Adana'mızın daha güzel günlerini beraber göreceğiz. Buna olan inancım tamdır" diye konuştu.

Güney  Adana Kalkınma Projesi kapsamında,  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Korkmadan Gülümse" projesinin hayırlı olmasını temenni eden Vali Demirtaş, proje paydaşlarına başarılar diledi.

Açılış konuşmasının ardından engellilere çeşitli hediyeler dağıtan Vali Demirtaş, onlar ile bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sorarak, asla sahipsiz olmadıklarını ve daima yanlarında olduklarını söyledi.

Fatma Kemal Timuçin Diş Sağlığı Hastanesi'nde gerçekleşen açılış törenine Vali Yardımcısı  Mustafa Yavuz,  Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu,  YüreğirKaymakamı  Fatih Genel, İl Sağlık Müdürü  Ahmet Özer,  Adana Büyükşehir  Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı  Ali Duran Karakaya, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ile engelliler katıldı. - ADANAHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.