Sıradaki Haber: Cumhur İttiakı'na özenle ve önemle sahip çıkılmalı

“Emek ve alın teri kutsaldır!”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı…

“Emek ve alın teri kutsaldır!”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı’dan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı…

 

--“Emek ve alın teri kutsaldır; mutlaka karşılığını almalıdır. Bu konuda sadece kamu işverenleri değil özel sektör de üzerine düşen sorumluluğu samimiyetle yerine getirme gayreti içinde olmalıdır. Ekonomideki durağanlık dönemi geçicidir. İş ve emek birbirini tamamlayıcı iki unsurdur. İstikrar ve refah kapısının anahtarı, iki tarafın iyi günde olduğu gibi kötü günde de dayanışmasına, karşılıklı fedakârlıkta bulunmasına bağlıdır. Çok mecbur kalmadıkça asla tenkisat düşünülmemelidir.”

 

--“Yaşadığımız süreçte, Türkiye’nin diğer sahalarda olduğu gibi çalışma hayatında da barışı, huzuru, güvenliği, istikrar ve refahı sağlama hedefi vardır. Bu hedefe ancak üreterek, emeğin hakkını teslim ederek, el ele, milli birlik ve beraberlik ruhundan taviz vermeden; içeride ihanetin, dışarıda husumetin tuzaklarını bozarak ulaşabiliriz.”

 

“Emek ve alın teri kutsaldır!”

 

“Alın teri mutlaka karşılığını almalıdır”

 

“Asla tenkisat düşünülmemelidir”

 

“İş ve emek birbirini tamamlayıcı iki unsurdur”

 

“İstikrar ve refah kapısının anahtarı dayanışmaya bağlıdır”

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Üreterek, emek vererek, alın teri dökerek ülkemizin ekonomisine, istikrarına, huzur iklimine, barışına katkı sunan tüm emekçi, işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günlerini tebrik ediyorum” dedi.

AVCI’DAN EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

MHP Adana İl Başkanı Başkan Bünyamin Avcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Ülkemizin, milletimizin kalkınmasına, güçlenmesine katkı sunan sosyal dilimlerden biri de, emek faktörüyle öne çıkan işçi kardeşlerimizdir. Çalışma hayatı içinde en geniş sosyal katmanı oluşturan işçilerimizin yaşadığı, muhatap kaldığı sorunlar göz ardı edilemez. Diğer sosyal dilimler için de geçerli olduğu gibi işçi kardeşlerimizin de en önemli sorunlarının başında satın alma gücünden kaynaklı sıkıntılar yer almaktadır.” ifadesini kullandı.

“ASLA TENKİSAT DÜŞÜNÜLMEMELİDİR”

Avcı, şöyle devam etti:

“Bu bakımdan, ücretlerden sosyal haklara, iş güvenliği ve işçi sağlığının korunmasına kadar birçok konuda haklı, meşru talep ve şikâyetleri bulunan işçi kardeşlerimizin sorunları hepimiz için önemlidir ve mutlaka çözüm üretilmesi gereken alanlardır biridir. Diğer taraftan, emeğinden başka geçim dayanağı bulunmayan ancak çalışma imkânından yoksun kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıların daha da öncelikli olduğu da unutulmamalıdır. Emek ve alın teri kutsaldır; mutlaka karşılığını almalıdır. Bu konuda sadece kamu işverenleri değil özel sektör de üzerine düşen sorumluluğu samimiyetle yerine getirme gayreti içinde olmalıdır. Ekonomideki durağanlık dönemi geçicidir. İş ve emek birbirini tamamlayıcı iki unsurdur. İstikrar ve refah kapısının anahtarı, iki tarafın iyi günde olduğu gibi kötü günde de dayanışmasına, karşılıklı fedakârlıkta bulunmasına bağlıdır. Çok mecbur kalmadıkça asla tenkisat düşünülmemelidir.”

 “ÜRETEREK, EMEĞİN HAKKINI TESLİM EDEREK…”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Yaşadığımız süreçte, Türkiye’nin diğer sahalarda olduğu gibi çalışma hayatında da barışı, huzuru, güvenliği, istikrar ve refahı sağlama hedefi vardır. Bu hedefe ancak üreterek, emeğin hakkını teslim ederek, el ele, milli birlik ve beraberlik ruhundan taviz vermeden; içeride ihanetin, dışarıda husumetin tuzaklarını bozarak ulaşabiliriz. Emek ve Dayanışma Günü’nü bu düşüncelerle idrak ediyoruz. Bu vesileyle; tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.