BAŞKAN SÖZLÜ İÇME SUYU REKORU KIRDI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ASKİ son 4 yılda tam 1916 Kilometre İçme suyu hattı yaparak hizmete sunmuştur. 

BAŞKAN SÖZLÜ İÇME SUYU REKORU KIRDI

Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ 2014 seçimleri sonrası göreve başladığında Büyükşehir Belediyesinin ve ASKİ’nin hizmet sınırı 30 Kilometre karelik yarıçap içerisindeki 2.700 Kilometrekarelik alanı kapsamaktaydı.Bu alandaki 377 yerleşim biriminde yaklaşık 1.600.000 kişilik nüfusa hizmet vermekteydi.2014 yılında çıkartılan Büyükşehir yasası ile bu görev sınırı bir gecede 15 İlçe 826 mahalleyi kapsayan 14.030 Kilometre Kareye ve hizmet verilen vatandaş sayısı bir gecede 2.150.000 Nüfusa dönüşmüştür. 
Görev alanı ve sorumluluklarının bir gecede 7 katına çıkan ancak buna karşılık gelir kaynaklarının aynı oranda artmayan Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ tüm bu olumsuzluğa karşı mücadelesini sürdürmekte, kaynakları rasyonel kullanarak,yatırım ve projelerde öncelikler belirleyerek ve personelinden fedakarlık isteyerek bunu başarmaya çalışmaktadır. 
Tüm bu olumsuzluklara karşı sadece ASKİ’nin 2014 ile 2018 yılları arasında gerçekleştirdiği yatırımlarından bazı başlıklara baktığımızda yapılan hizmetlerin büyüklüğünü ve günlük hayatımıza kattığı kolaylıkları görebiliriz. 
2014 Yılına kadar yani kuruluşundan itibaren Adana Büyükşehir Belediyesinin sınırları içerisindeki içme suyu hattının uzunluğu 6.495 Kilometredir 
Adananın Büyükşehir Belediyesi olduğu 1984 yılını baz alırsak bu rakamı da yıllara bölersek yılda yapılan İçme suyu hattı 216.5 Kilometredir. Bunu 4 yıl olarak değerlendirsek 866 Kilometre yapar. Oysa Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ASKİ son 4 yılda tam 1916 Kilometre İçme suyu hattı yaparak hizmete sunmuştur. 
Bu Hizmetlerin ilçelere göre dağılımı şöyledir.(Değerler metredir) 

İlçelere Göre Dağılım 


Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve ASKİ tüm imkansızlıklar, merkezi hükumetlerden hiçbir yardım almaksızın kendi emekleri ve kazançları ile sizlere hizmet sunmaktan gurur duymaktadır. Adanalının takdiri ve mutluluğu omların en büyük motivasyon kaynağıdır. 
 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.