Aynı inançla izindeyiz

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran’dan Atatürk’ün vefatının 79. yıl dönümünde 10 Kasım mesajı…

Aynı inançla izindeyiz

“Atatürk; ülkesinin içinde bulunduğu en zor şartlarda, tıpkı Ergenekon Destanında olduğu gibi Yüce Türk milletinin yolunu aydınlatan bir bozkurt, biçare hastaya ‘Milli Mücadele’ reçetesini yazan bir hekim, o reçeteyi bizzat sahada tatbik eden bir kahraman, halkının arkasından koştuğu milli bir liderdi.”

--“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum; böyle öleceğim’ diyen Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden aynı inanç ve kararlılıkla yürüyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Atatürk; tıpkı Ergenekon Destanında olduğu gibi Yüce Türk milletinin yolunu aydınlatan bir bozkurt, biçare hastaya ‘Milli Mücadele’ reçetesini yazan bir hekim, o reçeteyi bizzat sahada tatbik eden bir kahramandı.” dedi.

RAHMETLE, MİNNETLE ANIYORUZ

Sertan Duran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri ve İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kere daha vefat yıl dönümünde rahmetle, minnetle anıyoruz. 79 yıl sonra olsa dahi O’nun aramızdan ayrılışının derin üzüntüsü içindeyiz ancak yine O’nun izinde yürümenin haklı onur ve gururunu da yaşıyoruz.” ifadesine yer verdi.

DEHA, MÜNEVVER, BOZKURT, HEKİM…

Duran şöyle devam etti.

“Atatürk, sadece askeri bir deha ve büyük bir komutan olmanın yanında ayrıca aynı zamanda münevver, kısa zamanda büyük değişimleri gerçekleştiren ve tarihe geçen en cesur bir devlet adamıydı. Atatürk; emperyalizme başkaldıran bir önder, ülkesinin içinde bulunduğu en zor şartlarda, tıpkı Ergenekon Destanında olduğu gibi Yüce Türk milletinin yolunu aydınlatan bir bozkurt, biçare hastaya ‘Milli Mücadele’ reçetesini yazan bir hekim, o reçeteyi bizzat sahada tatbik eden bir kahraman, halkının arkasından koştuğu milli bir liderdi.”

HEPİMİZİN ORTAK SORUMLULUĞU VAR

Duran, şunları kaydetti:

“Atatürk’ü anarken O’nun bizlere emanet ettiği cumhuriyet rejimi, demokrasi, insan hak ve hürriyetleri gibi çağdaş değerleri yaşama ve yaşatma konusunda hepimizin ortak sorumlulukları bulunduğu açıktır. Türkiye Cumhuriyeti ise bu değerler manzumesinin bütünüdür. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni bir ve bütün olarak ayakta tutma mücadelesinin ne kadar hayati önemi haiz olduğu bu vesileyle daha iyi anlaşılmaktadır.”

AYNI İNANÇ VE KARARLILIKLA…

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Aynı ilkeyi şiar edinen bizler de ‘Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum; böyle öleceğim’ diyen Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden aynı inanç ve kararlılıkla yürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önder’i, bütün dava arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, tüm emanetlerine sahip çıkmaya ve yaşatmaya devam edeceğimizi bir kere daha beyan ediyorum.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.