Adana’da Emlakçılar sorunsuz olacak

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkan Adayı Gabil Demir, seçilmesi halinde güçlü bir oluşum kuracaklarını söyledi…

Adana’da Emlakçılar sorunsuz olacak

Başarı için adayım

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkan Adayı Gabil Demir, ‘’Odamız, varlığı ile yokluğu belli olmayan bir kurum niteliğine büründü. Hak etmiş olduğu saygınlığı kazandırmak için göreve talip oldum’’ ifadelerini kullandı. Yakın süreçte gerçekleşmesi planlanan seçimlerde başarılı olacağına inandığını belirten Demir, ‘’Merkezi illerdeki odaların yaptığı faaliyetlerin esintisiyle, Adana gibi bir ildeki odayı yönetmek mümkün değildir’’ diye konuştu.

***

Adana’da emlakçılar sorunsuz olacak

Adana Emlakçılar Esnaf Odası’nın, önümüzde ki günlerde gerçekleşmesi beklenen Genel Kurul Toplantısı’nda, başkanlığa aday olduğunu açıklayan gayrimenkul sektörünün tecrübeli ismi Gabil Demir, seçilmesi halinde gerçekleştireceği çalışmaları anlattı. Demir, ana amacının, odaya hak etmiş olduğu saygınlığı kazandırmak olduğunu dile getirdi. Aday olma gereğini şu sözlerle açıklayan Gabil Demir, ‘’Adana Emlakçılar Esnaf Odası sanki varlığı ile yokluğu belli olmayan bir kurum niteliğine bürünmüştür. Bundan önce görev almış arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. En azından bir oda var ve bu oda için mücadele veriyoruz. Ancak bu yeterli değil. Odamız, çok durağandır. Merkezi illerdeki odaların yaptığı faaliyetlerin esintisiyle, Adana gibi bir ildeki odayı yönetmek mümkün değildir. Özellikle, bu kurumun hakkı olan gereken değeri ona kazandırmalıyız’’ ifadelerini kullandı.

PROJELER VAKİT KAYBETMEDEN HAYATA GEÇİRİLECEK

Demir, seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeleri şöyle açıkladı; ‘’Ana amacım, odamıza hak etmiş olduğu saygınlığı kazandırmaktır. Oda bünyesinde bir gayrimenkul mevzuat bürosu oluşturulmalı ve üyelerimize düzenli eğitim verilmeli. Mevzuat veya usül değişikliklerinden üyelerimiz haberdar edilmelidir. Bu kapsamda üyelerimizin hukuki mevzuat konusunda her an danışabilecekleri iki avukat ile sözleşme yapmayı hedefliyorum. Üyelere hizmetin devamlılığı ve çabukluğu için oda mesai saatleri içerisinde açık tutulacak, internet sitesi aktif hale getirilecektir. Ayrıca üyelerin sorun ve sorularının cevap bulacağı ücretsiz hat oluşturacağım. Adana Emlakçılar Esnaf Odası sadece kendi il merkezinde değil ilçelerde ve çevre illerini de kapsayan bölgelerde etkin hale getirilecektir. Emlak sektörünün diğer bileşenleri ile –İnşaat müteahhitliği, malzeme satıcıları vs – ilişkilerin yoğunlaştırılması amacıyla aylık veya üç aylık periyotla bir dergi çıkaracağız. Emlak sektörünün bileşenleri ile ilişkilerin yoğunlaştırılması için gayret göstereceğiz. Oda üyelerinin bir araya geldiği, tanışma ve dayanışmanın devamlılığı ve gelişen konularda istişare amacıyla bir lokal yapmayı planlıyoruz. Ancak etkin bir varlık gösterdiğimiz zaman gerek yasa çıkarılmasında söz sahibi olmak, gerek yasal düzenlemeleri ve yenilikleri takip etmek adına TEMFED (Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu) üzerinde söz sahibi olmayı amaçlıyoruz. Odaya bağlı olarak görev yapacak şekilde ilçelerimizde mümessillikler oluşturacağız. Esasında yapılacak çok işimiz var. Burada temel çıkış noktamız, önce kendi mesleğimize saygı duyacağız ve odamıza hak ettiği saygıyı göstereceğiz. Meslek odamız, el yordamıyla yüklenilen görevler ve alınan kararlarla yönetilemez. Meslek odamız, hepimizin içinde yolculuk yaptığı bir gemidir. Bu geminin, rüzgarda, fırtınada ve dalgalar arasında sağlıklı bir yol alıp güvenle limana ulaştırılması hepimizin görevidir. Bu durağanlığa son vermek için adayım. Ayrıca, kaçak ve merdiven altı emlakçılığı ortadan kaldırmak adına etkin mücadele vereceğiz. Her bölgede bölge sorumluları çıkarıp, o bölgenin düzenini sağlayacağız. Odaya kayıtlı üyelerimize, özel portföylerini rahatlıkla girebileceği ve yönetebileceği bir internet sitesi oluşturacağız. Birçok kurum ve mağazada fiyat

indirimi sağlayacak ‘Emlak Kart’ hazırlayacağız. Yabancı yatırımcıyı Adana’ya çekmek için girişimlerde bulunacağız.’’HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.