ADANA’DA KARNAVAL COŞKUSU

ADANA’DA KARNAVAL COŞKUSU

Türkiye’nin ilk karnavalı olan ‘Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı, binlerce kişinin katıldığı kortej ve dans gösterilerle başladı.

 ADANA’DA KARNAVAL COŞKUSU 

 Türkiye’nin ilk karnavalı olan ‘Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı, binlerce kişinin katıldığı kortej ve dans gösterilerle başladı. 
 
Adana’da nisan ayında başlayan ‘portakal çiçeği’ kokusunun, karnaval havasında gerçekleşmesi için bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’, Vali Yolu Caddesi üzerinde başlayan kortejle start aldı. Çok sayıda kişinin yer aldığı, Vali Hüseyin Avni Coş’un polis kıyafeti giydiği, kırmızı başlıklı kızların portakal taşıdığı kortejin neşesi tüm kenti sardı.
 
Bando takımının çaldığı marşlar eşliğinde yürüyen grup, Uğur Mumcu Meydanı’nda karnaval için kurulan platforma geldiğinde büyük bir coşku yaşandı. Vali Coş, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk ve Proje Koordinatörü Ali Haydar Bozkurt’un ‘karnaval gonkunu’ çalmasıyla başlayan etkinliklerde binlerce kişi, çalınan şarkılar ve dans gösterileriyle karnaval coşkusunu doyasıya yaşadı.
 
Gösterilerin ardından karnavalın düzenlenmesine katkısı olan sanatçı, yazar ve STK temsilcilerine plaket verildi. Karnavalın açılışında konuşan Vali Coş, “Sivil inisiyatifle böyle sosyal etkinlikler yapma konusunda Adana, tüm Türkiye’ye örnek oluyor. İnşallah yine sizlerin katkısıyla bu karnaval kurumsallaşarak devam edecektir” dedi.
 
Karnavalın açılışının sunuculuğunu Ece Vahapoğlu gerçekleştirdi. Gazeteci-Yazar Ayşe Arman, kızı Alya ile birlikte katıldığı karnavalda ‘İstanbul bir heves ise Adana bir tutkudur’ yazılı t-shirt giydi. Karnavalda polis kıyafeti giyen Vali Coş, içtiği su şişesini keserek, gösteri köpeklerine bu şişeden su içirdi. Daha önce gerçekleştirilen birçok festival ve etkinlikte olduğu gibi Adanaspor taraftarı da karnavalda yerini aldı.
 
Ünlü sanatçı Keremcem de karnavalın açılış etkinlikleri kapsamında sahne alacak.

2396 Kez okundu - 13.04.2013

Yazarlar
Güncel Haberler

CHP liderinden anne nasihatı

CHP liderinden anne nasihatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiçbir şeker fabrikasına kapatmayacağını belirterek,"Hiçbir şeker fabrikasın kapatmayacağım.

İşte Gezici'nin son anketi: AKP eriyor, MHP y

İşte Gezici'nin son anketi: AKP eriyor, MHP yükselişte

Gezici Araştırma Şirketi, milletvekili seçimleri öncesinde seçim anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Çiftçi Zamlarla Üretimden Koparıldı Buğday Bi

Çiftçi Zamlarla Üretimden Koparıldı Buğday Bile İthal Ediliyor

Son 5 yılda çiftçinin maliyetleri yıldan yıla arttı. 5 yıl önce fasulye tohumunun tonunu 3 bin 750 liraya alan çiftçi bugün aynı tohumu yüzde 150 zamla 9 bin 401 liraya alıyor.

Erdoğan'ın geliyor diye sivil polisler MHP af

Erdoğan'ın geliyor diye sivil polisler MHP afişlerini söktü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplu açılış töreni için geleceği Şanlıurfa mitingi öncesi sivil polisler MHP afişlerini sökmekle uğraştı

Kazlar, seçim çalışması yapan AKP'lileri kova

Kazlar, seçim çalışması yapan AKP'lileri kovaladı

AK Parti Bolu'da seçim çalışmalarını yürütürken, bir köydeki çalışma sırasında yavruları bulunan kazlar partilileri kovaladı. Partililer peşlerine düşen kazlardan kaçtı.

Öğretmen ve doktorlara skandal talimat

Öğretmen ve doktorlara skandal talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Antalya’da düzenleyeceği mitinge kamu kurumu ve taşeron firmalarda çalışan personelin katılmasının zorunlu kılındığı iddia edildi.

Bahçeli, Gül'ü övdü ve Davutoğlu'na yüklendi!

Bahçeli, Gül'ü övdü ve Davutoğlu'na yüklendi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim çalışmaları kapsamında bugün Kayseri'deydi. Bahçeli'nin gündeminde ise Erdoğan ve Abdullah Gül vardı.

CHP liderinden İnce'ye övgü

CHP liderinden İnce'ye övgü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova'da halka seslendi.

CHP'li belediye Adnan Menderes'in heykelini d

CHP'li belediye Adnan Menderes'in heykelini dikti

Aydın'ın Koçarlı İlçesi'nde CHP'li Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, kent merkezinde yapılan parka merhum başbakan Adnan Menderes'in adını verdi ve heykelini dikti.

Ahmet Şafak'tan AKP'ye İhtarname

Ahmet Şafak'tan AKP'ye İhtarname

AKP'nin muhalif kimliğiyle tanınan Ahmet Şafak'ın şarkılarını seçim çalışmalarında kullanması ünlü sanatçıyı harekete geçirdi.

Hatay Valisi makam tuvaletini altın kaplatmış

Hatay Valisi makam tuvaletini altın kaplatmış

Hatay Valisi Topaca’nın Kocaeli’nde görev yaptığı dönemde makam tuvaletini altınla kaplattığı ortaya çıktı. Tadilata 752 bin lria harcandı.

Sosyal güvenlik açığı 50 milyar TL'yi aştı!

Sosyal güvenlik açığı 50 milyar TL'yi aştı!

Türkiye'de ekonomik kriz her yönüyle hissedilmeye başlandı. Sosyal güvenlik açığı, 2014 yılında 50 milyar TL olarak gerçekleşti.

Erdoğan karizmayı fena çizdi!

Erdoğan karizmayı fena çizdi!

Erdoğan dün akşam ATV-Ahaber canlı yayınına katılarak Mehmet Barlas’ın sorularını yanıtladı.

O Meydanı Erdoğan'a Vermeyeceğimizi Buradan İ

O Meydanı Erdoğan'a Vermeyeceğimizi Buradan İlan Ediyorum

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: O meydanı Recep Tayyip Erdoğan’a vermeyeceğimizi buradan ilan ediyorum

ADANA'DA KARİZMASI ÇİZİLEN ERDOĞAN'A YSK'DAN

ADANA'DA KARİZMASI ÇİZİLEN ERDOĞAN'A YSK'DAN MİTİNG KIYAĞI

Bugüne kadar Toplu açılış töreni adı altında yaptığı seçim mitinglerini, 28 Mayıs’tan sonra yapamayacak olan Erdoğan’ın seçim yasaklarını delip son güne kadar miting yapma planı, Adana’daki meydan kriziyle ifşa oldu.


1